Příjemnou noc, dnes je pondělí 3.10.2022
svátek slaví Bohumil,
zítra František
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Velké plány měli letos v Pivíně. Obec se chystala dlouho vně i uvnitř opravit školku. Investice za necelých 9 milionů korun měla řadu cílů jako například úsporu tepla nebo hezčí vzhled budovy, ale také její modernizaci. Po letech už to bylo potřeba.


„Od té doby, co byla školka postavena, neproběhla nikdy kompletní rekonstrukce. Byla zde pouze nová okna. Nyní došlo k zateplení fasády i střechy, výměně elektrických rozvodů, radiátorů a podlah,“ vypočítal některé věci, které měly projít opravou, starosta obce Kamil Štětař. Mnohých změn si ale už všimly i děti. Kromě toho, že budova zvenčí nově působí veselejším dojmem, dostane i nové vybavení. „Je zde nový nábytek a chystáme také interaktivní tabuli, která by měla děti dostat k užívání technologií současné digitální doby,“ vysvětlil Štětař s tím, že bude tato novinka využívána jak ke hře, tak k učení. Sama oprava školky začala na začátku prázdnin a koncem srpna už finišovaly práce na interiéru. To vše i za pomoci dobrovolníků z řad místních obyvatel.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...