Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 30.3.2023
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nové odběrové místo zřizuje aktuálně Nemocnice Prostějov. Zatímco dosud docházeli pacienti do infekční ambulance situované uvnitř areálu nemocnice, nové místo se nachází ještě před samotným areálem, u pavilonu D. O novince informovala Nemocnice Prostějov ve středu. „Pacienti, kteří mají žádanku k odběru na COVID-19 vystavenou praktickým lékařem či hygienou, se tak nebudou mísit s ostatními návštěvníky nemocnice. Přímo u odběrového místa je rovněž vyhrazeno několik parkovacích míst, odkud to budou mít lidé na stěr jen pár kroků. Místo není určeno pro odběry přímo z automobilu,“ sdělila ředitelka Nemocnice AGEL Prostějov Marie Marsová.
Odběrové místo v současné době není určeno samoplátcům, přesto se zavedením této služby počítá v průběhu měsíce října. Denně zvládnou v prostějovské nemocnici odběry u více než stovky pacientů, kteří se výsledek dovědí do 48 hodin. „Je i v zájmu města, aby nemocnice zvládla odebrat a otestovat co nejvíce pacientů. Moc apeluji na veřejnost, aby se chovala odpovědně a nákazu nepodceňovala. Zároveň však věřím, že se nám společně podaří zvládnout i tuto vlnu a všem přeji pevné zdraví,“ vyzval veřejnost primátor města František Jura.
Do nového odběrového místa, které je k dispozici v pracovní dny, je potřeba se předem objednat. A sice na lince 582 315 315.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...