Dobrý večer, dnes je čtvrtek 30.3.2023
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pravidlo zní jasně, když se ze silnice odbočuje doleva, řidič je povinen dát přednost protijedoucím vozidlům. Na to jaksi zapomněla řidička škodovky, která minulé úterý uhýbala z „ohrozimské“ komunikace na polní cestu. Srážka dvou aut si vyžádala naštěstí jen lehké zranění, ovšem značnou hmotnou škodu.


V úterý 8. září po poledni řídila čtyřiačtyřicetiletá žena Škodu Fabii na komunikaci mezi Prostějovem a Ohrozimí. Z hlavní komunikace chtěla odbočit doleva na polní cestu vedoucí k Mostkovicím, při tom však nedala přednost protijedoucímu automobilu značky Hyundai. „Tím došlo ke střetu čelní části Hyundaie s pravým bokem Škody, načež Hyundai vyjel do pole vlevo od komunikace. A škodovka byla odhozena mimo komunikaci vedle křižovatky s polní cestou,“ popsal střet František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.
Při nehodě utrpěla řidička Škody lehké zranění, ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 221 000 korun. „Alkohol u obou řidičů policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění jsou předmětem dalšího šetření. Po prohlídce poškození policisté na místě zadrželi osvědčení o registraci obou vozidel,“ doplnil policejní mluvčí.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...