Dobré ráno, dnes je neděle 5.2.2023
svátek slaví Dobromila,
zítra Vanda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Pří pátečních a sobotních policejních kontrolách v prostějovském regionu uvízli v síti strážců dopravního pořádku hned čtyři nezodpovědní chlapíci, kteří na jízdních kolech jeli pod vlivem alkoholu.


Hned několik cyklistů, kteří usedli na kola pod vlivem alkoholu, přistihli od pátečního odpoledne prostějovští policisté. „Prvním je osmačtyřicetiletý muž, kterého kontrolovali policisté obvodního oddělení Němčice nad Hanou v pátek 11. září krátce po půl jedné odpoledne na komunikaci mezi obcemi Mořice a Nezamyslice. Provedli u něj orientační dechovou zkoušku a naměřili mu 1,46 ‰ alkoholu v dechu. Dalším je pětatřicetiletý muž, kterého kontrolovali policisté stejného obvodního oddělení v pátek krátce po půl deváté večer na komunikaci mezi obcemi Mořice a Pavlovice u Kojetína. Provedli u něj orientační dechovou zkoušku, kterou mu naměřili 2,04 ‰ alkoholu v dechu,“ prozradila Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.
Další opilí jezdci na kolech byli přistiženi o den později. „Třetím hříšníkem je šedesátiletý cyklista kontrolovaný v sobotu dvanáctého září kolem půl jedné v noci v Němčicích nad Hanou. Policistům nadýchal 1,69 ‰. Posledním je dvacetiletý mladík, kterého kontrolovali policisté obvodního oddělení Prostějov 2 v sobotu dvanáctého září kolem jedné hodiny v noci v Bedihošti. Upoutal je svou jízdou, z níž vyplývalo, že je zřejmě pod vlivem alkoholu, a navíc na kole jel za snížené viditelnosti bez předepsaného osvětlení. Provedli u něj orientační dechovou zkoušku a naměřili mu 1,70 ‰ alkoholu v dechu,“ informovala Urbánková o dalších dvou případech. Jak ještě dodala, všichni čtyři cyklisté s naměřenými hodnotami souhlasili a k požití alkoholu se přiznali. „Všem byla zakázána další jízda a jejich přestupky projedná správní orgán.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...