Dobré ráno, dnes je neděle 5.2.2023
svátek slaví Dobromila,
zítra Vanda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Radní se na svém úterním jednání rozhodli finančně podpořit vznik videodokumentu s názvem Prostějov XXI. století a vyčlení dotační finance pro jeho výrobu. Jejich záměr ještě ale musí odsouhlasit zastupitelé.


Na Radu a Zastupitelstvo města Prostějova se obrátila firma Theodora Mojžíše z Prostějova se žádostí o dotační podporu zmíněného projektu. „Konkrétně by dotace z rozpočtu města měla být ve výši 145 tisíc korun, o její konečné výši ale rozhodnou zastupitelé. Jde o příspěvek na úhradu přípravy první části videodokumentu Prostějov XXI. století. Finance mohou být použity na náklady nutné pro jeho výrobu, tedy režii, na kameramana, střihače, řidiče, technika, osvětlovače, produkci a přípravu dat,“ popsal prostějovský primátor František Jura (ANO 2011). „Komise pro kulturu Rady města Prostějova dala k finanční dotaci kladné doporučující stanovisko. Videodokument podporujeme, protože jistě zachytí pro budoucí generace obraz města, které má co nabídnout,“ doplnila Milada Sokolová (ODS a nezávislé osobnosti města Prostějov), náměstkyně primátora pro oblast kultury.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...