Příjemnou noc, dnes je neděle 5.2.2023
svátek slaví Dobromila,
zítra Vanda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Pokud by na letní zahrádce Na Splávku v tu dobu někdo seděl, mohl být po smrti! Minulé úterý okolo poledne vjel naprosto opilý řidič do prostoru tohoto občerstvení a zdemoloval tak vše, co mu přišlo do cesty. Navíc za volantem neměl vůbec co pohledávat, neboť si odpykává soudní zákaz řízení. Policistům se zjevně opilého muže nepodařilo podrobit dechové zkoušce, protože vzhledem ke své opilosti toho ani nebyl schopen...


„V úterý osmého září před polednem došlo v ulici Na Splávku v Domamyslicích k dopravní nehodě osobního automobilu Škoda Octavia. Šestačtyřicetiletý řidič z dosud přesně nezjištěných příčin nezvládl řízení a vyjel vpravo mimo komunikaci. Poté se vrátil zpět na silnici, tu přejel a zabočil vlevo, kde porazil dopravní značku, aby opět přes komunikaci a živý plot vjel do letní zahrádky restaurace. Tam porazil několik lavic a slunečník,“ popsal detailně neuvěřitelné chování muže František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.
Bylo jediné štěstí, že v tu chvíli v prostoru občerstvení neseděl žádný host. „Ke zranění osob nedošlo,“ potvrdil mluvčí s tím, že výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 100 000 korun. „Alkohol u zjevně opilého muže se policistům zjistit nepodařilo, protože muž nebyl schopen se dechové zkoušce podrobit. Proto bylo nařízeno vyšetření s odběrem biologického materiálu,“ přidal policejní mluvčí.
Co je ještě více zarážející, tak skutečnost, že zcela opilý muž neměl za volantem vůbec co pohledávat! „Již si poněkolikáté odpykává trest zákazu řízení motorových vozidel! V tuto chvíli je podezřelý z několika dopravních přestupků a trestných činů. Právní kvalifikace se bude ještě upřesňovat,“ zmínil František Kořínek.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...