Dobré ráno, dnes je neděle 5.2.2023
svátek slaví Dobromila,
zítra Vanda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Hrálo si zde už několik generací dětí a možná i proto je současné asfaltové hřiště na Sídlišti Svornosti ve Vrahovicích nutné opravit. Hlavně se už ale jedná o naprosto nevyhovující hřiště, které neodpovídá požadavkům jednadvacátého století. Radní se rozhodli pro celkovou rekonstrukci.


Konšelé jednomyslně doporučují zastupitelům schválit poskytnutí dalších financí na rekonstrukci sportovního hřiště ve Vrahovicích. „Zde musel být hned v úvodu vyloučen již vybraný dodavatel stavby, firma z Bílovic, a to za neposkytnutí součinnosti při podpisu smlouvy s nabídkovou cenou za téměř 2,9 milionu korun s DPH. Vybrán byl tak dále dodavatel Merat Nivnice, se kterým bude po doložení kvalifikačních dokladů uzavřena smlouva o dílo. Nabídková cena od této firmy však činí 3,7 milionu korun s DPH,“ vysvětlil vyšší náklady, než se původně předpokládalo, prostějovský primátor František Jura (ANO 2011).
A co konkrétně sportoviště ve Vrahovicích čeká za změny? „Jde o rekonstrukci hřiště, které už nevyhovuje dnešním požadavkům a provozu. Nové bude tvořit zpevněná plocha v podobě polyuretanového povrchu a doplňující plochy ze zámkové dlažby. Sportovní hřiště bude oploceno plotem s dřevěnou a drátěnou výplní. Jeho součástí budou i dvě branky vytvořené z oplocení. Dále budou součástí hřiště basketbalové koše na ocelové konstrukci. Vybudovány budou také chráničky se zavíčkováním pro osazení ocelových sloupků pro nohejbalové a volejbalové sítě,“ popsal Jiří Rozehnal (ANO 2011), náměstek primátora Statutárního města Prostějov.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...