Příjemnou noc, dnes je pátek 19.7.2024
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jenom rekonstrukce mlýnského náhonu může stát desítky milionů

nahonPřestože společnost Vodovody a kanalizace Prostějov se už před dvěma lety dala do totální rekonstrukce městské kanalizační sítě, děje se tak zatím víceméně jen v centru Prostějova a jeho okolí. Vedení magistrátu však už nyní bije na poplach kvůli severní části města. V lokalitě, kudy z podzemí vytéká mlýnský náhon a proudí dál do průmyslové zóny, je kanalizace v katastrofálním stavu!

 „Musíme se začít zabývat všemi problémy městské kanalizace. Generální rekonstrukce už začala, čímž jsme položili základ k celkovému řešení. Je potřeba se ale co nejdříve zaměřit i na severní část města,“ uvedl na úterním jednání Zastupitelstva města Miroslav Pišťák, primátor Prostějova. Právě zastupitelé pro začátek schválili rozpočtové opatření na částku sto tisíc korun určenou k průzkumu celé situace. „Musíme si nejprve ověřit stav mlýnského náhonu, který u rondelu v blízkosti bývalé Vitany vytéká ze země. Jde zejména o úsek pod mostem, který je rovněž v havarijním stavu. Pozůstatek bývalého mostu totiž brání řečišti náhonu a zvedá jeho hladinu. Vzniká zde tak zahlcení kanalizační propusti, která vede pod železniční dráhou a pod dálnicí. Celkově jde tak o zvednutí hladiny zhruba o jeden a půl metru. Zatím jsme zde provedli provizorní odvodnění, čímž se průtok Mlýnského náhonu opravdu snížil. Situace se ale musí řešit komplexně celkovou rekonstrukcí,“ uvedl Zdeněk Fišer, náměstek prostějovského primátora.

Zmíněná rekonstrukce se ovšem musí projednat s Olomouckým krajem. „Jde především o most přes mlýnský náhon vedle kruhové křižovatky, který je v majetku kraje. Buď se musí výrazně upravit, nebo raději vybudovat nový. Nechceme ale skončit jen při řešení tohoto konkrétního problému, také potrubí hloubkové kanalizace v severní části Prostějova v okolí průmyslové zóny je nyní v troskách. Na některých místech je potrubí staré i přes sto let,“ dodává primátor Miroslav Pišťák. Jedním dechem připustil, že zmíněná celková rekonstrukce může spolknout desítky milionů korun. „Budeme se samozřejmě snažit o získání dotace,“ uzavřel toto téma primátor.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...