Dobrý podvečer, dnes je pondělí 29.5.2023
svátek slaví Maxmilián a Maxim,
zítra Ferdinand
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Turisté vyrazí na SMRŽICKÉ VANDR UŽ TUTO SOBOTU V sobotu 19. května se koná osmý ročník oblíbené akce

Klub českých turistů Smržice připravil na sobotu 19. května pro všechny příznivce turistiky a cykloturistiky další, v pořadí už osmý ročník Smržického vandru. Pěší turisté z Prostějova a okolí mohou po ránu k cestě do Smržic využít vandrovní autobus, který bude odjíždět v 7:30 hod, 8:30 hod. a 9:30 hod. vždy od budovy hlavního nádraží a o pět minut později od budovy místního nádraží.

Start Smržického vandru bude tradičně ve sportovním areálu za kulturním domem a bude probíhat od 7 do 10 hodin. Pořadatelé připravili pro účastníky „vandru“ pět pěších tras - 14, 24, 28, 40 a 50 kilometrů, čtyři cyklotrasy pro horská kola - 14, 28, 40 a 59 kilometrů a čtyři cyklotrasy pro silniční kola - 20, 35, 54 a 111 kilometrů. Všechny trasy jsou orientovány do oblasti Velkého Kosíře, Slatinic a Náměště na Hané.

Oproti loňskému ročníku vedou všechny trasy opačným směrem, takže na účastníky čekají úplně jiné kopce a také jiné výhledy do naší hanácké krajiny. Na trasách bude rozmístěno devět kontrol s občerstvením zdarma a na třech z nich opět svačinka se skvělou škvarkovou pomazánkou od firmy Makovec. V cíli za své snažení dostanou účastníci hezký diplom a za příplatek také kovovou medaili, která se průběžně mění podle počtu účastí na této akci. Zvláštní prémie potom čeká na nejmladšího a nejstaršího účastníka vandru.

Nová restaurace „U hřiště“ pak bude po celý den v prostoru startu a cíle zajišťovat bohaté občerstvení se dvěma výčepními místy, údírnou a specialitami na grilu. Připraven bude též stan pro sto návštěvníků pro případ nepříznivého počasí. Pro ty, kdo měří více než jeden metr, je startovné dvacet korun, ti menší zaplatí jenom polovic.

Přijďte se projít nebo projet po některé z tras Smržického vandru, prožít aktivně hezký jarní den a udělat tak něco pro své zdraví a pro svoji kondici.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...