Příjemnou noc, dnes je úterý 23.7.2024
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 piano01Projekt s názvem „Piáno v ulicích“ se ujal už v mnoha českých a moravských městech. Delší čas se diskutovalo o tom, zda také v Prostějově najde své uplatnění. Měl své zastánce i odpůrce. A zvítězilo rozhodnutí, dát klavíristům šanci! Zastupitelé statutárního měs-ta tak před časem poskytli tomuto nápadu zelenou, jeho hlavní patronka Iva Polická dokonce obdržela kulturní grant a od minulého pátku už máme piáno na náměstí!


„Jsem ráda, že náš projekt získal příznivou odezvu u vedení města. Nebylo jednoduché přesvědčit okolí, že piáno volně přístupné lidem na veřejném místě a příležitost projevit vlastní umělecké sklony bude přínosné pro oživení náměstí. Jsem ale přesvědčena, že brzy se z něj stane velká a oblíbená atrakce,“ sdělila Večerníku v pátek po poledni Iva Polická.
Velkou podporu má tento projekt i u radní a předsedkyně kulturní komise města Milady Sokolové. „Mám samozřejmě velkou radost. Bylo velmi dobré, že paní Polická se obrátila na grantovou komisi v rámci projektu oživení prostějovského náměstí a finanční podporu získala. Teď jenom doufám, že lidé odhodí stud
a kdokoliv si na ten klavír zahraje,“ vzkázala všem Prostějovanům si Milada Sokolová.
Teď snad jen zbývá popřát, aby veřejně přístupný klavír někdo nezničil či snad nedejbože neukradl! „Já myslím, že se mu nic nestane. Přes noc ho přikryjeme plachtou, a když bude moc škaredé počasí, tak jej přestěhujeme do kavárny.
A že by ho někdo kradl? Vždyť je umístěn přímo pod kamerou městské policie,“ nenechala se vyvést z klidu Iva Polická.
21 piano_02

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...