Příjemnou noc, dnes je úterý 23.7.2024
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 cechuvkyKřižovatka, která u řidičů budí panickou hrůzu. Přesto tady hlavně z neopatrnosti a kvůli rychlé jízdě dochází k mnoha tragédiím, které vyvolaly snahu k okamžitým bezpečnostním opatřením. Kdo ale na křižovatce smrti v Čechůvkách čekal stavbu rondelu, ten se spletl. Magistrát ji zatím vybaví jen osvětlením...

Vedení města po dohodě s Olomouckým krajem navrhuje vybudovat v této lokalitě osvětlení. Radní na svém zasedání předminulé úterý schválili vyčlenit na tuto akci tři sta tisíc korun. „Navíc nám byla přidělena dotace na realizaci zvyšování bezpečnosti na pozemních komunikacích ve výši dvou set šestnácti tisíc korun. Celkové náklady na vybudování světel u křižovatky v Čechůvkách tak budou činit pětset deset tisíc korun,“ vyčíslil Zdeněk Fišer, náměstek primátora Statutárního města Prostějov.
Nad křižovatkou budou vybudovány čtyři sloupy veřejného osvětlení, které již z dálky upozorní přijíždějící řidiče na křížení komunikací. „Vedle dnes již existujícího výstražného dopravního značení místa častých nehod přispěje osvětlení ke zvýšení bezpečnosti na této křižovatce,“ přidala náměstkyně primátora pro dopravu Alena Rašková.
Toto opatření přichází paradoxně i přesto, že drtivá většina smrtelných tragédií a série dalších nehod na této křižovatce se stala v denních hodinách. Veřejnost tak očekávala spíše stavbu rondelu. „Kruhová křižovatka je možným řešením, ale jde o velice nákladnou investici, která se musí projednat s Olomouckým krajem,“ nechala se dále slyšet Alena Rašková.
A co na nebezpečnou křižovatku říkají prostějovští řidiči? Jak Večerník zjistil, neexistuje mezi nimi jednotný názor. „Rondel by samozřejmě vyřešil úplně všechno. Otázka ale je, kdo by ho zaplatil a jestli by vůbec byla ochota ho stavět,“ míní například Jaroslav Novotný z Prostějova. Jiní šoféři si zase myslí, že i za smrtelné tragédie si mohou neopatrní kolegové sami. „Vždyť je to tady naprosto rovný a přehledný úsek, nedělejme z rondelů všemocný lék! V Čechůvkách je křižovatka naprosto v pohodě, jenomže rovný úsek svádí řidiče k vysoké rychlosti. A v tom je ten hlavní problém. Pokud někdo vyjíždí ze ´stopky´ od Vrahovic nebo Kralic na Hané, nedokáže pak zareagovat na rychle přijíždějící vozidlo,“ je přesvědčen Jan Krátký z Vrahovic. „Všechno je totiž v lidech, víte! Pokud někdo jezdí jako čuně, nepomůže mu ani rondel...,“ přidal v družné zpovědi pro Večerník.
Samotná veřejnost je tak v názorech na křižovatku v Čechůvkách rozdělena na dva přibližně stejné tábory. Všichni se ale shodnou na tom, že avizované osvětlení rozhodně nepomůže vyřešit problém s místem plným smrtelných tragédií...

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...