Dobré ráno, dnes je sobota 10.6.2023
svátek slaví Gita,
zítra Bruno
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
vizualizace mps_holdingProblém v průmyslové zóně s pozemky, na nichž měla stavět firma Modřany Power, která ovšem nakonec začala spíše hrát roli „mrtvého brouka“, je dost možná vyřešen. Do jednání se totiž zapojila nedávno zrozená společnost MPS Holding, která projevila velkou touhu podnikat právě v inkriminovaném katastru.


„Oficiálním dopisem jsme požádali město Prostějov o možnost získání pozemků v průmyslové zóně tak, abychom mohli začít stavět výrobní areál pro naše dceřinné společnosti Gradior a Engineering,“ prozradil exkluzivně Večerníku Tomáš Medek, předseda představenstva MPS Holding a.s. Tato společnost sdružuje prozatím pod sebou skupinu čtyř podniků, dříve samostatných firem, přičemž další jednání o rozšíření portfolia v těchto dnech intenzivně probíhají. Že to MPS Holding a Tomáš Medek myslí vážně, o tom svědčí již započaté práce na výstavbě nového sídla, které v podobě administrativní budovy vyroste ještě do konce října letošního roku v prostějovské ulici Újezd, konkrétně vedle Lidlu.

Na obchodní scéně a především průmyslovém trhu se tak rodí nová kometa. I tímto označením lze charakterizovat nástup společnosti MPS (Moravský Průmyslový Strojírenský) Holding, která má smělé a ambiciózní plány nejen v rámci České republiky, ale i Slovenska. „S nadsázkou tvrdím, že osobně stále žiji v Česko-slovensku, protože obchoduji a dost času trávím v obou zemích,“ podotknul s úsměvem Tomáš Medek, který se v oblasti průmyslu a strojírenství pohybuje již od roku 1989. A důraz na region a kraj, odkud pochází, klade Medek takřka neustále. „Historicky spolupracujeme se Sigmou Lutín a na severu Moravy s Vítkovicemi. A vzhledem k tomu, že osobně jsem rodákem, nebylo takřka žádného rozhodování v duchu, proč zrovna Prostějov? Pro naše město hovoří v první řadě velmi dobrá poloha obslužnosti směrem na Prahu i na Slovensko. Máme to kamkoliv poměrně kousek, Prostějov je relativně uprostřed všech strategických regionů. Když k tomu připočteme velmi dobře umístěnou infrastrukturu v podobě místa poblíž dálnice, vychází mi z toho, že logisticky nám vyhovuje. Obzvlášť, když město Prostějov vytvořilo v rámci průmyslové zóny skutečně pro investory zajímavé podmínky k podnikání,“ objasnil Tomáš Medek, proč sídlo své společnosti zařizuje na Hané, nikoliv jako drtivá většina firem v Praze.

V Prostějově tak díky nástupu MPS Holdngi vznikne až 250 pracovních míst. A to se v době všeobecní recese pořádně chodí. „Navíc budeme spolupracovat s místní průmyslovkou tak, aby většina těch schopných nemusel za prací dojíždět, ale zůstala ve svém rodném městě,“ doplnil T. Medek. Ten jako šéf představenstva ví, co chce. „Mateřská společnost bude v duchu dlouhodobé obchodně ekonomické strategie podporovat vybudování silného obchodního partnera na trhu energetiky a strojírenství.“

Celé uskupení MPS Holding, které momentálně sdružuje 4 dceřinné společnosti - MPS Engineering, MPS Mont, MPS Gradior a MPSJ, si klade za hlavní cíl posílení svých domácích pozic s novým zaměřením na exportní trhy. „Jsem rád, že mě minulé pondělí přijalo vedení města, konkrétně pan primátor Pišťák a jeho první náměstek Pospíšil. Informoval jsem je o našich záměrech,“ uvedl Tomáš Medek. A jaké, že to tedy jsou? „V současné době jsme zahájili stavbu naší administrativní budovy v ulici Újezd, která by měla být uvedena do provozu v březnu příštího roku. Do konce letopočtu 2012 bychom chtěli dotáhnout do konce jednání o nákupu pozemků a veškeré legislativní kroky s tím spojené tak, abychom v roce 2012 mohli zahájit stavbu výrobního závodu. Ta bude rozdělena do dvou etap. První by obsahovala osmdesát pracovních míst, ta druhá dalších zhruba sto padesát,“ prozradil Medek, který na závěr dodal, že plánuje dlouhodobou spolupráci s prostějovským magistrátem i marketingovou společností TK PLUS. „Určitě budeme prostředky investovat do podpory sportu a kultury.“

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...