Dobré odpoledne, dnes je sobota 9.12.2023
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pošta chce znak

O možnost účelově užít výsostný znak města Prostějova požádala naše radní Česká pošta. A konšelé jí vyhověli. „Česká pošta bude mimo jiného vydávat známku o rodině Wichterlových a chtějí na ní společně s autem značky Wikov otisknout znak našeho města. Je to pro nás velmi potěšující a s radostí jsme tuto nabídku přijali a užití znaku povolili,“ sdělil Miroslav Pišťák, primátor města. „Mimochodem, náš znak je z hlediska heraldiky mimořádně zdařilý. Našim předkům se skutečně moc a moc vyvedl,“ dodal první muž magistrátu.

Ředitelé zůstanou
Podle stále platného ministerského předpisu by se jednou za šest let měl uskutečnit konkurz na posty ředitelů škol řízených městem. V Prostějově tomu ale tak nebude. „Ve veřejnosti přetrvává názor, že ředitelé působící ve funkci déle než šest let musí znovu podstoupit výběrové řízení. Takto striktní ale zmíněný předpis a jeho právní výklad není! Samotné ministerstvo školství ve svých výkladových statích uvedlo, že jde pouze o jeho názor, navíc pro všechny města nezávazný. Některé kraje skutečně na předpis přistoupily a jednou za šest let vyhlašují plošně konkurzy. U nás ale takto postupovat nechceme a nebudeme. My všechny ředitele škol a školek pravidelně hodnotíme po stránce pedagogické, manažerské i ekonomické a na základě těchto hodnocení nebyl důvod někoho odvolávat nebo vyhlašovat výběrová řízení,“ uvedla Ivana Hemerková, náměstkyně primátora, která je v Prostějova zodpovědná právě za školství.

Další cyklostezky
Prostějov v co nejkratší protnou další dvě nové cyklostezky. Ta první má propojit Dolní ulici s průmyslovou zónou v Kralickém Háji, druhá se konečně chystá okolo Hloučely až po takzvanou Tichou ulici. „Na prvně jmenovanou cyklostezku máme zpracován projektový námět na schválení podání žádosti o dotaci. Celkové náklady jsou odhadovány na 12 milionů korun a v tomto případě můžeme dosáhnout na dotaci ve výši až 6,5 milionu. Cyklostezka povede od motorestu U Rodenů až na Kralickou ulici a bude mít délku zhruba jeden kilometr. Co se týká stezky pro cyklisty okolo biokoridoru Hloučela, schválili jsme podání žádosti o dotaci, která může činit až dvacet milionů korun,“ řekl Miroslav Pišťák. Jak dodal, pokud by město s dotacemi uspělo, cyklostezky budou zrealizovány ještě letos.

Město na satelitu!
Zpravodajské bloky z Prostějova už můžete sledovat nejen na kabelové televizi nebo prostřednictvím webových stránek města, ale nově také na satelitu.  Od 1. dubna totiž odstartoval na Astře 3B projekt regionalnitelevize.cz. Konkrétně bloky z Prostějova můžete sledovat v premiéře každou středu v 18.40 hodin  v reprízách pak v 22.40, 02.40, 6.40, 10.40 a 14.40 hodin. Kanál je nekódovaný a sleduje ho v ČR přes 2 miliony diváků, dále je ho možno sledovat téměř po celé Evropě. Mají možnost jej vidět např. uživatelé Sky nebo Czech Link. „Jde o další krok, jak občanům našeho města dopravit až domů důležité informace. Někteří namítali, že v místě jejich bydliště není kabelová televize dostupná a zpravodajství z Prostějova tak nemohou sledovat. Věřím, že vysílání prostřednictvím satelitu osloví celou řadu dalších obyvatel města,“ říká první náměstek primátora Jiří Pospíšil.

 

 

 

 

Mimořádné

zastupitelstvo

Prostějov/mik - Primátor města Miroslav Pišťák svolal na středu 2. května mimořádné jednání Zastupitelstva města. „Prvním bodem jednání je rozhodnutí o tom, kdo bude město Prostějov zastupovat na valných hromadách organizací, kde má magistrát nějakou majetkovou účast. Jde tedy o společnost .A.S.A. Technické služby, Vodovody a Kanalizace, MI PRO STAV a FTL,“ prozradil Miroslav Pišťák, primátor Prostějova. Druhý bod je pak ze zákona povinný a tím je bod různé a dotazy zastupitelů.

 
  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...