Dobré dopoledne, dnes je pátek 31.3.2023
svátek slaví Kvido,
zítra Hugo
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

07 konice charita sefZubní lékařka Irena Lenfeldová stála v čele konické charity celkem dvacet let. Její nástupce Jaroslav Procházka na tomto postu vydržel necelý rok. Během něj dal přednost křeslu konického místostarosty, kam byl zvolen po loňských komunálních volbách. Od začátku února ho ve funkci nahradil Marek Navrátil.

Nový šéf konické charity má s prací v sociálních službách bohaté zkušenosti. Stál při vzniku populární Tříkrálové sbírky, deset let pracoval jako její celostátní koordinátor.
O post šéfa konické charity se rozhodl ucházet poté, co bylo jasné, že se s rodinou z rodné Olomouce přestěhuje do Drahanovic.
„Charita v Konici byla v minulosti dobře organizovaná a v současnosti je stabilizovaná. Pracuje v ní řada velmi obětavých lidí. Myslím, že zejména pro seniory nabízí kvalitní služby, ať už jde o náročnou terénní pečovatelskou službu či Dům pokojného stáří v Bohuslavicích. Na toto bych chtěl ve své práci navázat a dále tyto služby rozvíjet. Snad se nám podaří například do konce dotáhnout projekt nového využití fary v Čechách pod Kosířem,“ svěřil se Večerníku Marek Navrátil, kterého aktuálně čeká i organizace charitativní sbírky ´Postní almužna´. „Jedná se o příspěvky od věřících, které si našetří během postního období. To začíná popeleční středou a končí Velikonocemi,“ objasnil nám princip sbírky Marek Navrátil, jemuž redakce Večerníku přeje do jeho práce hodně zdaru.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...