Dobré poledne, dnes je pátek 31.3.2023
svátek slaví Kvido,
zítra Hugo
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO + FOTOGALERIE: Dvě trasy vedoucí z Čelechovic na Kosíř, otevřená rozhledna, vesele plápolající oheň v ohništi na hanáckém Mont Blancu či nový minipivovar ve Lhotě pod Kosířem. V cíli pak svařák, čaj, originální perníková medaile a především příjemný pocit z pohybu na čerstvém vzduchu - tak to vše bylo připraveno pro celkem 143 účastníků sobotního Zimního putování z Čelechovic do Čelechovic přes vrchol Kosíře. A Večerník byl u toho!

Rajčata s rumem, černý rybíz s vanilkou, třešně s malinami či griotkou, tak to byly jen některé z mnoha originálních chuťových kombinací, které mohli okoštovat a ohodnotit návštěvníci letošního osmého ročníku Zeliády a soutěže ovocných mlsů. Pochoutky vyrobené z kvalitní domácí zeleniny a ovoce upravené dle těch nejlepších domácích receptů, mohli v sobotu ochutnat všichni, kteří odpoledne dorazili do košíkárny Domova u rybníku ve Víceměřicích.
Tohle vám ani v Alcronu nenabídnou! Restaurace pražského hotelu honosící se „michelinskou hvězdou“ by jistě na svůj jídelníček ráda zařadila ty nejlepší domácí kompoty či zeleninové přílohy, které bylo možno v sobotu ochutnat ve Víceměřicích.
Letos organizátoři zaznamenali rekordní počet 148 vzorků. Lidé mohli koštovat z celkem 19 vzorků zelí, 24 naložených okurek, 33 zeleninových příloh, 27 kompotů, 32 marmelád, 7 medů a 6 ostatních jinak nezařaditelných laskomin. Do Víceměřic dorazila zpracovaná zelenina a ovoce nejen od místních, ale například i z Tištína, Čelčic, Čechovic či dokonce z Přerova.
„Před osmi lety jsme začínali pouze se zelím, postupně jsme počet kategorií rozšiřovali,“ prozradil Večerníku Petr Buriánek z místního svazu zahrádkářů, který akci pořádá. Sám organizátor do boje vytáhl s deseti vzorky. „Okurky se u nás letos moc nevydařily, chytly plíseň a brzo bylo po nich. Zato červená paprika se mi letos skutečně povedla. Jak nakonec dopadnu, to však bude záležet pouze na návštěvnících a na jejich hodnocení,“ dodal Buriánek.
Svaz zahrádkářů ve Víceměřicích přes zvyšující se věkový průměr stále zůstává velice aktivní. Kromě Zeliády pořádá také únorovou soutěž „O gořalku roku“, slet čarodějnic či červnový Víceměřičský výšlap na nedalekou Předinu.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...