Příjemnou noc, dnes je pondělí 11.12.2023
svátek slaví Dana,
zítra Simona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 policie dechova iluPotkat se na silnici s takovými řidiči, to je hned o malér postaráno! Policisté včera při běžných kontrolách načapali v Nivě silně podnapilého řidiče, v Kostelci na Hané zase mladík usedl za volant poté, co vykouřil cigaretu marihuany.

„V úterý 20. ledna odpoledne zastavili policisté v obci Niva řidiče osobního vozidla značky Peguot 306. Při orientační dechové zkoušce nadýchal třiapadesátiletý řidič 2,33 promile alkoholu. K požití alkoholu před jízdou se přiznal a s naměřenými hodnotami souhlasil. Policisté mu na místě zadrželi řidičské oprávnění a zakázali další jízdu,“ informovala o prvním případu Marie Štrbáková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR.
Také v úterý policejní hlídka odhalila dalšího piráta silnic, tentokrát pod vlivem drogy.
„Ve večerních hodinách policisté zastavili na ulici Sportovní v Kostelci na Hané řidiče motorového vozidla značky BMW. Následně u dvacetiletého muže provedli test na omamnou, psychotropní nebo jinou návykovou látku, který vyšel pozitivně na marihuanu. Také v tomto případě řidič s výsledkem testu souhlasil a uvedl, že v odpoledních hodinách vykouřil jednu cigaretu marihuany,“ sdělila Marie Štrbáková.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...