Dobré dopoledne, dnes je pátek 31.3.2023
svátek slaví Kvido,
zítra Hugo
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO: Přestože plumlovská přehrada byla po čtyřleté pauze napuštěna už loni na jaře, na pořádný nápor plavců si musela počkat až do zimy. Zatímco přes léto se u ní lidé spíše opalovali a ve vodě bylo většinou vidět jen pár nadšenců, tak uplynulou sobotu se do ní z pláže „U Vrbiček“ vrhlo hned devětadevadesát otužilců, kteří se sešli na prvním ročníku závodu v zimním plavání. Teplota vody v tu chvíli byla 2 °C, vzduch měl o čtyři stupně více. Večerník vše sledoval pěkně zblízka.

Pravidelné závody v zimním plavání se na přehradě v Plumlově pořádaly už od roku 1991. Otužilci se setkávali pravidelně na různých místech, nejčastěji pak na pláži „U Lázničků“. Sedmnáctiletá tradice byla přerušena v roce 2008, letos se po šestileté pauze na ni opět podařilo navázat.
„V průběhu sezóny chceme pořádat vždy tři závody. Podzimní v Čehovicích, zimní na přehradě a jarní, který se bude konat buď
v Záříčí na Kroměřížsku či opět v Čehovicích. Ve hře jsou i Čertovy rybníky u Čunína,“ svěřil se Večerníku Michal Mucha z pořádajícího oddílu TJ Haná, který stojí i za organizací vánoční koupele na plumlovské přehradě, která se těší nebývalé oblibě nejen mezi plavci, ale i mezi diváky. Ve srovnání se Štědrým dnem bylo přihlížejících v sobotu na pláži U Vrbiček řádově méně, cestu si jich sem našlo něco kolem dvou stovek.
Kdo dorazil, mohl v akci vidět hned pětici přemožitelů kanálu La Manche. „Nechybí mezi nimi ani naše ledová královna Dana Zbořilová. A například David Čech v roce 2006 přeplaval kanál La Manche tam i zpět,“ zmínil se Mucha. Kdo ani tentokrát nemohl chybět, to byl nestor hanáckých otužilců. Nebylo přitom náhodou, že letošní klání neslo podtitul „O ledovó čapo Boba Pácla“. „Tento náš dlouholetý člen je známý tím, že pořád chodí bos a je mu jedno, jestli je zrovna dvacet nad nulou nebo pod nulou,“ vysvětlil s úsměvem zástupce organizátorů.
A skutečně - zatímco ostatní otužilci se před vstupem do vody hřáli zahaleni do bund či županů, pětasedmdesátiletý Bob Pácl od počátku na pláži křepčil bez bot a oděn byl přitom pouze do plavek a trička. „Poplavu tentokrát pouze dvěstě padesát metrů. Zabere mi to asi osm minut, což mi bude stačit. Až vylezu ven, rozehřeju se jízdou na kole, na kterém jsem z Prostějova dorazil,“ prozradil Večerníku nezdolný pětasedmdesátiletý matador, jehož fyzickou i psychickou svěžest by mu leckterý vrstevník mohl jen závidět.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...