Dobré ráno, dnes je sobota 10.6.2023
svátek slaví Gita,
zítra Bruno
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO + FOTO: Přes celý Olomoucký kraj se v sobotu krátce po desáté hodině večerní přehnala vlna silného větru s deštěm. Hasiči byli přivoláni k více než dvěma desítkám případů popadaných stromů, drátů elektrického vedení, ke škodám došlo i na nemovitostech.

„Nejvíce škod napáchala větrná smršť na Olomoucku a Prostějovsku. Naše tísňová linka převzala těsně po dvaadvacáté hodině více jak dvacet událostí. Vítr vyvracel stromy, docházelo k pádům i na dráty elektrického vedení a telekomunikace. V Bedihošti na Prostějovsku došlo k pádu části štítové stěny zachycenou do drátů elektrického vedení. Hasiči až do časných nedělních hodin prováděli odstranění překážek z komunikací. Vše se prozatím obešlo bez zranění,“ informoval o víkendu Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.
Hasiči situaci monitorovali po celý víkend, největší nápor přišel v noci ze soboty na neděli, k poslednímu zásahu vyjížděli ještě půl hodiny po půlnoci. Ze silnice mezi Hrochovem a Jednovem odstranili spadlý strom, to samé prováděli na komunikaci mezi Mostkovicemi a Ohrozimí. V Brodku u Prostějova dokonce na silnici u odbočky na Dobrochov popadaly vlivem silného nárazového větru dva stromy, velký listnáč se pak vyvrátil i na křižovatku za Pivínem ve směru na Výšovice. Strom zablokoval komunikaci v Želči, popadané větve odklízeli ze silnic a chodníků po celých Držovicích.
K poslednímu podobnému výjezdu hasičů došlo o půl jedné v noci, kdy v Lipové-Hrochově spadl strom na cestu. „Nejproblematičtější zásah jsme zaznamenali v sobotu v Bedihošti. Tady vítr poškodil štít rodinného domu, který vzápětí spadl na dráty elektrického vedení,“ popsal mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

zdroj fota a videa:www.hzscr.cz

02 vychrice

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...