Dobré ráno, dnes je sobota 10.6.2023
svátek slaví Gita,
zítra Bruno
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

ohnostroj plumlov
Po dvouleté pauze se podařilo obnovit tradici silvestrovských ohňostrojů v Plumlově. Do okolí Podhradského rybníka se poslední den v roce sjely tisíce lidí. Byla mezi nimi miminka v kočárcích, zamilované páry i senioři o berlích. A plumlovský ohňostroj ani tentokrát nezklamal.

 Kdo do Plumlova s jistým předstihem, ten to vyhrál. Zaparkovat v tomto městě na Silvestra před šestou hodinou večerní byl téměř nadlidský výkon. Komu se to podařilo, ten neotálel a spěchal k Podhradskému rybníku. Po poděkování sponzorům, bez nichž by se ohňostroj uspořádat nepodařilo, tu ze zamrzlého rybníku vzlétla k nebi první světlice. Oči všech přítomných se obrátily vzhůru a nad jejich hlavami začaly vykvétat podivuhodné ohnivé květy.
ohnostroj plumlovb
Celá paráda trvala přesně dvanáct minut. „Byl to zatím asi nejlepší ohňostroj. Navíc letos to měli pořadatelé dobře zorganizováno. V tom mrazu bylo fajn, že se tu ve stáncích dalo sehnat něco pro zahřátí. Hlavní však bylo, že se ohňostrůjci na rybníku posunuli dál k zámku a lidé mohli ohňostroj sledovat přímo z pláže u autokempu Žralok. Před třemi lety, kdy tu byl ohňostroj naposledy, byla pláž z bezpečnostních důvodů uzavřená. Tehdy diváci stáli pouze na hrázi a to nebylo ono,” srovnal Petr Sládek, který ohňostroj v Plumlově už několik let fotograficky dokumentuje.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...