Dobré ráno, dnes je sobota 10.6.2023
svátek slaví Gita,
zítra Bruno
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

52 cykloJiž podeváté si dali na Štědrý den ráno v Žárovicích dostaveníčko sportovní nadšenci, jejichž cílem je buď po svých, nebo bezmotorově na kolečkách zdolat kopec táhnoucí se k Drahanům. Letošní Vánoční Drahanské počasí přálo, teplé a slunné dopoledne tak na start přilákalo více než sto zapálených sportovců. Přesně jich bylo 114, jednalo se tedy o rekordní účast.

Přesně v devět třicet předseda klubu Petr Šrámek a první náměstek hejtmana Olomouckého kraje Alois Mačák slavnostně odstartovali a chodci, běžci i cyklisté se vydali nahoru do Drahan. Oba se poté rovněž přidali k těm, co se drahanský masiv pokusili zdolat pěším způsobem. Vstříc výškovým metrům se vydali také Jiří Kadlčík na koloběžce a Vít Horák na jednokole.
V kopci i nahoře před Drahany bylo vskutku krásně, sluníčko hřálo a nebylo ničeho, co by mohlo pokazit náladu účastníků. V hospodě u Pepíčka se pak uskutečnilo vyhlášení tří nejlepších v každé z kategorií.
„Speciální cena pro nejstaršího účastníka tentokrát patřila Zdeňkovi Vychodilovi, který se už také stal neodmyslitelnou součástí předvánočního výšlapu. Nezbývá než doufat, že příští rok se na nás sluníčko opět usměje a ten jubilejní desátý ročník nebude o nic horší než ten letošní,“ zmínil za pořádající SKC TUFO Prostějov Petr Zatloukal.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...