Dobré ráno, dnes je sobota 10.6.2023
svátek slaví Gita,
zítra Bruno
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO + FOTOGALERIE Už po jednatřicáté v historii se o štědrodenním poledni sešli u výpusti plumlovské přehrady vyznavači tradičního otužileckého koupání. Letošní ročník Vánoční koupele se určitě zapíše velkým písmem do kroniky této tradiční akce, a to hned kvůli několika rekordům. A také díky neskutečně teplému počasí.

„Zaregistrovali jsme účast dvaadevadesáti otužilců, kteří se dnes ponořili do vody přehradní výpusti. Loňský rekord, kdy se přišlo zchladit třiasedmdesát lidí, je tak výrazně překonán. Teplota vzduchu je něco mámo přes jedenáct stupňů, voda má teplotu tři a půl stupně,“ sdělil Večerníku základní údaje hlavní organizátor Vánoční koupele Michal Mucha. Zimní plavci si mohou připsat ještě jedno velké plus, protože podle odhadu www.vecernikpv.cz se na odvážlivce skákající do chladivé vody přišlo podívat přes tři tisíce diváků! „Je to paráda, ty lidičky určitě vytáhlo ven skoro jarní sluníčko. Je tu bezvadná atmosféra a skvělá nálada,“ pochvaloval si Michal Mucha.

Zimní plavci dnes na Štědrý den připravili pro diváky jedno velké překvapení. Poprvé v historii si zvolili svoji Ledovou královnu, kterou se stala Dana Zbořilová, přemožitelka kanálu La Manche. Také ona samozřejmě, letos za přísného dohledu rytířů, hupsla do vody jako nic a pobyla v ní nejdelší dobu ze všech účastníků.

Na rozdíl od předešlých ročníků byl ten letošní specifický tím, že bylo abnormálně teplo. „To je fakt, je tu úplný Jadran. Ale ono je to jenom zdánlivá pohoda. Když vylezete z té studené vody, tak se cítíte skutečně jako někde v létě na pláži. Horší je ale do té vody skočit, když vzduch je teplejší než ona,“ smál se nestor zimního plavání Bob Pácl.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...