Dobré poledne, dnes je pátek 31.3.2023
svátek slaví Kvido,
zítra Hugo
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zvuk hasičských sirén se rozléhal ve středu dopoledne Konicí. V ulici Na Příhonech se zřítila část rodinného domu. Majitel, který je synem jednoho z místních policistů, dům trvale neobýval. Na objekt je přitom vedena exekuce.

Mikrovlnka a další moderní kuchyňské zařízení čouhající z rozvalin. Takový obrázek se naskytl všem, kteří ve středu po deváté hodině dorazili ke zřícenému domu v Konici. Nemovitost stojící v ulici Na Příhonech byla postavena z vepřovic a navíc stojí ve svahu. Podmáčený terén zřejmě „pracoval“ a část domu se zřítila. Nikdo však nebyl zraněn. „Majitel dům koupil před několika lety, ale trvale ho neobýval. Žije na jiném místě v Konici. Na tomhle domě akorát vyměnil okna, pak už se o něj příliš nestaral. Naposledy tu prý byl tak před šesti týdny, na dům je nyní vedena exekuce,“   svěřil se Večerníku jeden z místních, kteří byli zásahu přítomni.

Právě on si asi po deváté hodině dopoledne při procházce všiml, že dům spadl. „Jelikož se urval přívod vody vedoucí ke dřezu, tak tu všude tekla spousta vody. Zavolali jsme hasiče, také se musela urychleně vypnout elektřina, plyn a učinit další opatření,“ popsal svědek. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Konice, Prostějova a Olomouce a dobrovolní hasiči z Konice. „Hasiči po příjezdu zjistili, že část staršího neobydleného domu se sesunula do boční ulice. Velitel zásahu na místo povolal speciální technický kontejner, který se používá na zajištění objektů hrozících zřícením nebo sesunutím. Hasiči místo opáskovali. Dále pak pomocí trámů a desek dům zajistili proti dalšímu sesunu a důkladně prohledali trosky, aby vyloučili přítomnost osob uvnitř domu,“ popsala Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje. Majitel na místo dorazil po několika minutách, hasiči ho následně poučili o tom, že dům bude muset zabezpečit tak, aby nehrozilo jeho další sesutí.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...