Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.9.2023
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO+FOTOGALERIE Na Štěpána se ve zcela zaplněném konickém kostele Narození Panny Marie konal tradiční Vánoční koncert. Přestože jsme ještě před jeho zahájením už na adventním věnci zapálili všechny čtyři svíčky a dočkali se Štědrého dne, tak sobotní akce dokázala rozsvítit i svíčku pátou, kterou nosí každý z nás v duši...

Hudba ke konickým Vánocům nepochybně patří. Většina skladeb, která uplynulou sobotu 26. prosince zazněla v místním kostele, se točila kolem nejkrásnějšího poselství o naději v podobě narození malého Ježíška. „Tím nejhlavnějším na Vánocích není ani sníh, ani vysněné dárky, ale právě toto poselství,“ zmínil se hned na úvod konický farář Milan Ryšánek.

Poté již přišli na řadu mladí muzikanti a zpěváci převážně z řad žáků místní ZUŠ. Některým z nich jako třeba členům dechového kvarteta svazovala ruce tréma, jiní jako třeba Pavla Aschnebrennerová doprovázející konickou scholu naopak působili velmi suverénně. Velmi pěkně na trubku zahrála známou Ave Maria od F. Schuberta mladičká Hana Spáčilová. A koncert si očividně užívali i malí zpěváci ze sboru Koníček ZUŠ Konice, stejně jako dospělí členové chrámového sboru, kteří vše zakončili. „Celé vystoupení jsme cvičili více jak půl roku, jsme proto rádi, že jste se na nás přišli podívat,“ poděkovala učitelka místní ZUŠ Ludmila Kopečná Nedomanská, která podstatnou část vystoupení doprovázela hrou na varhany. 

„Koncert byl moc fajn, líbil se mi mimo jiné výběr písní. Citlivě se v něm střídaly méně známé skladby s duchovní tematikou s některými často hrávanými koledami, které však k Vánocům už prostě patří. Škoda jen, že mnozí zpěváci i muzikanti zpívali a hráli z kůru, takže jsem na ně při jejich produkci neviděla,“ zhodnotila akci posluchačka Jana.

video naleznete zde


  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...