Dobré ráno, dnes je pátek 12.8.2022
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
2012 38_muz_ujizdelAž varovný výstřel zastavil osmnáctiletého mladíka, který se snažil ujet policejní hlídce v Klenovicích. Jak se ukázalo, ujížděl proto, že neměl řidičský průkaz!

Policisté prováděli v Klenovicích běžnou kontrolní činnost. Při ní stavěli kromě jiného také vůz Peugeot s osmnáctiletým řidičem a o rok starším spolujezdcem. Mladíci nezastavili vedle policistů, ale sjeli na nedalekou polní cestu, kde zhasli světla a vypnuli motor. Čekali, co se bude dít.
Když viděli, že policisté nasedají do služebního auta, znovu nastartovali a pokoušeli se policistů ujet. Muži zákona je pronásledovali až k Hrubčicím, kde je za pomoci varovného výstřelu donutili zastavit.
„Policisté okamžitě řidiče i spolujezdce zajistili a přiložili jim služební pouta. Ukázalo se, že řidič není vlastníkem žádného řidičského oprávnění,“ uvedl policejní mluvčí Josef Bednařík a dodal: „Mladík je tak podezřelý z přestupku řízení bez oprávnění, za což mu hrozí až dvouletý zákaz činnosti a finanční sankce od pětadvaceti do padesáti tisíc korun.“

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...