Dobré ráno, dnes je pátek 12.8.2022
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
2012 38_vrazdaTomu se ani nechce věřit! Březnová vražda seniora v Okružní ulici, o níž Večerník pravidelně informuje, nebyla letos jedinou, ke které v Prostějově došlo! Jen půldruhý měsíc poté našli záchranáři v Dolní ulici bezvládné tělo dvaapadesátileté Věry S. A jak později vyšlo najevo, žena byla udušena! Ovšem teprve na konci uplynulého týdne jsme se vůbec dopátrali toho, že policisté případ šetří právě jako druhou letošní vraždu v našem městě... Dosud neznámého pachatele však ani po čtyřech měsících nedopadli.

 Dubnový mord zůstává stále neobjasněn...

Jak informujeme na titulní straně, březnová vražda seniora v Okružní ulici skutečně nebyla v letošním roce jedinou, ke které v Prostějově došlo. Měsíc a půl po ní totiž našli záchranáři v domě v Dolní ulici bezvládné tělo dvaapadesátileté Věry S., která odešla z tohoto světa násilnou smrtí! Policie ČR nám ústy svého mluvčího tuto skutečnost prozradila až dlouhých a těžko uvěřitelných pěti měsících! Je otázkou, proč takto závažný trestný čin tak dlouho tajila... Čemu to mělo pomoci? Na co se vyčkávalo? Vždyť případní svědkové by mohli být minimálně nápomocni. Nyní je však realita taková, že ani po pěti měsících a čtyřech dnech je vrah stále na svobodě...

Je pátek 13. dubna. Do domu na začátku Dolní ulice přijíždí záchranka, která zde nachází bezvládné tělo dvaapadesátileté Věry S. Ženě, jejíž identitu Večerník zná, ale z důvodu tiskového zákona ji nemůže zveřejnit, už není pomoci. Nařízená soudní pitva určí smrt udušením, policisté však o případu v tu chvíli veřejnost neinformují. „Mohu potvrdit, že krajští policisté v Prostějově stále šetří případ vraždy ženy, která byla udušena,“ reagoval až v pátek uplynulého týdne na náš přímý dotaz policejní tiskový mluvčí Josef Bednařík.

Paní Věra se s manželem do paneláku v Dolní ulici v Prostějově přestěhovala z Trávnické ulice, kde předtím bydlela. Už tehdy trpěla dlouhodobými zdravotními problémy. „K vámi uvedené pacientce jsme vyjížděli podvakrát v loňském roce i v letošním roce. Mezi důvody patřily poruchy vědomí a zmatenost. Naposledy jsme u ní zasahovali 13. dubna 2012, kdy jsme ji v bytě našli v bezvědomí. Bohužel, už jsme ji nemohli pomoci...,“ potvrdil Večerníku smrt ženy Radomír Gurka, šéf prostějovské záchranky.

Pátrali jsme dál a podařilo se nám zjistit, že paní Věra byla členkou prostějovského klubu esperantistů. „Policisté se mě na paní Věru ptali. Zajímalo je třeba, jestli neměla s někým konflikty. Mohl jsem jim jen říct, že to byla naprosto bezproblémová hodná ženská,“ uvedl pro Večerník Jaroslav Liška z prostějovského klubu esperantistů.

Další podrobnosti a hlavně okolnosti „utajovaného“ a odsouzeníhodného činu jsou už zahaleny hodně zašedlou mlhou. Paní Věra v době své smrti v bytě v Dolní ulici žila s manželem a synem. Jak a proč umřela, však odpovědět nikdo neumí... Oba pozůstalí se z inkriminovaného bytu odstěhovali. „Kam? Tak to vám neřeknu,“ reagovala na náš dotaz jedna ze sousedek, která se o tom, že by paní Věra S. měla být zavražděna, dozvěděla až teprve od nás...

Případu se budeme podrobněji věnovat i v příštím vydání... Pokud znáte nějakou skutečnost, jež by pomohla vnést na veřejnost trochu světla, nebo si na dotyčnou zavražděnou alespoň vzpomínáte, napište nám do redakce na e-mail: redakce@ vecernikpv.cz!

 

 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...