Dobré ráno, dnes je pátek 12.8.2022
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
policieAž varovný výstřel do vzduchu v neděli ukončil divokou honičku mezi policisty a 18letým mladíkem z Prostějova, který sedl za volant bez řidičáku. Strážci zákona piráta silnic se zapnutým majákem pronásledovali z Klenovic na Hané, zastavit se jim ho podařilo až mezi Tovačovem a Hrubčicemi.
„V neděli 9. září 2012 před dvaadvacátou hodinou prováděla dvojčlenná hlídka z Obvodního oddělení Němčice na Hané v obci Klenovice na Hané dohled nad silničním provozem. Ve 21.43 hodin přijížděla ke kontrolnímu místu dvě vozidla, které policista předepsaným způsobem zastavil. První vozidlo zastavilo vedle policisty a druhé odbočilo na travnatou polní cestu, kde zastavilo, vypnulo světla a motor. Když řidič viděl, že policejní hlídka nasedá do služebního vozidla, nastartoval vozidlo, zapnul světla a začal ujíždět směrem do obce Klenovice na Hané. Policisté vozidlo pronásledovali směrem na obec Ivaň, Hrubčice. Po celou dobu pronásledování měli policisté zapnuté výstražné světla modré barvy se zvukovým signálem a nápisem stop. Mezi obcemi Tovačov a Hrubčice pronásledované vozidlo dojeli a za použití varovného výstřelu donutili řidiče zastavit. Policisté okamžitě řidiče a jeho 19letého spolujezdce zajistili a přiložili jim služební pouta,” popsal tiskový mluvčí Josef Bednařík. Policisté na místě zjistili, že Peugeot 306 řídil 18letý mladík z Prostějova, který neměl řidičák. „V současné době je řidič podezřelý z přestupku řízení bez řidičského oprávnění, kde mu hrozí zákaz činnosti od jednoho do dvou let a sankce od 25 000 Kč do 50 000 Kč,” dodal Josef Bednařík.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...