Dobré ráno, dnes je pátek 12.8.2022
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

37 zouzelka_soudJe úterý 4. září ráno a k budově Okresního soudu v Prostějově přijíždí autobus z Vazební věznice v Olomouci s obviněnými zločinci různého kalibru. Mezi jinými přivádí eskorta za přísného dohledu a s pouty na rukou krále zlodějů aut Jiřího Žouželku. Souběžně s jeho procesem probíhalo i soudní jednání s Markem Buřtem, jenž se už policii přiznal k obchodování s kradenými vozidly a napojení na Žouželkův zlodějský gang. Večerník na obou jednáních byl přítomen...

Zatímco Jiří Žouželka nebyl v úterý hlavním „hrdinou“ přelíčení, protože soudkyně Ivona Otrubová vyslýchala po celý den „pouze“ okradené majitele aut, v sousední jednací místnosti rozplétal soudce Petr Vrtěl další díl mozaiky, kterou během posledních dvou let skládali zloději aut na Prostějovsku. Před senátem stanul Marek Buřt z Dětkovic, kterému různé osoby vozily z Rakouska kradené škodovky a on je přijímal i dále prodával. Komu? No přece, Robertu Finkovi z Mostkovic!

Zdá se vám toto jméno povědomé? Bodejť by ne, jde o muže, který je zároveň obžalován v hlavní kauze s Jiřím Žouželkou coby jeho komplic. Marek Buřt odešel od soudu s podmínkou, protože výraznou měrou pomohl policii objasnit tuto trestnou činnost. To Žouželka s Finkem a další zloději či překupníci aut už s takovou shovívavostí soudu počítat nemohou. „Ti hajzlové okradli desítky lidí, měli by si tu škodu odpracovat,“ durdil se v úterý u soudu jeden z okradených majitelů aut. 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...