Dobré ráno, dnes je pátek 12.8.2022
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Rvačka psů

Místo klidného posezení zažila sedmatřicetiletá žena nepříjemnou událost. Minulou středu v podvečerních hodinách vyjížděla hlídka do lesoparku Hloučela, kde podle telefonického oznámení došlo k pokousání psa cizím psem volně se pohybujícím. Žena strážníkům popsala sled událostí. Při návštěvě občerstvení přiběhnul k jejímu psovi, který byl řádně připevněn na vodítku, jiný pes a napadl ho. Způsobil mu poranění na noze. Krátce nato přiběhl jeho majitel a odchytil si ho. V přítomnosti strážníků se třiadvacetiletý mladík poškozené omluvil a přislíbil uhradit veškeré náklady spojené s ošetřením. Tvrdil, že mu pes utekl. I přesto je podezřelý z přestupku, který bude řešit správní orgán.

Odpočíval v křoví

Přál si schovat se před zraky občanů, to se mu ale nepovedlo. Po půl šesté večer si chtěl jednatřicetiletý muž spočinout. Zalezl do křoví, aby nebyl viděn a svým jednáním nevzbuzoval veřejné pohoršení. Všímavá žena ovšem ležícího chlapíka spatřila a zavolala na linku 156. Strážníci spáče probudili. Ten své počínání vysvětlil a hned místo opustil.
I tak oznamovatelce děkujeme, neboť nezvyklé situace je vždy vhodné prověřit. V případě ležící osoby to platí dvojnásobně. Může se jednat o náhlé zdravotní potíže a včasným zákrokem se dá i zachránit život.

Binec na silnici

Po čtrnácté hodině bylo přijato sdělení o znečištění silnice v ulici Kostelecká před budovou autoškoly. Vyslaní strážníci na místě usměrňovali provoz a přivolali hasiče. Ti provedli úklid rozsypané stavební sutě, skla a papírů v délce 30 metrů v jednom jízdním pruhu. Podle kamerového záznamu k události došlo při jízdě dodávky s vozíkem, na kterém byla převážena okna a zmíněný odpad. Ten vypadl na vozovku po projetí přes koleje. Řidič nesplnil povinnost odstranit znečištění a tím uvést pozemní komunikaci do původního stavu. Svým jednáním je podezřelý z přestupku a navíc musí uhradit náklady spojené s úklidem.

Pirát bez řidičáku

Řidič, který měl soudní zákaz řízení, nejenže usedl za volant, ale překročil i povolenou rychlost. Ve středu v devět hodin ráno při kontrolním měření rychlosti na ulici Kostelecká zjistili strážníci jednadvacetiletého řidiče, kterému byla mobilním radarem naměřena rychlost 87 kilometrů v hodině. Muž předložil hlídce občanský průkaz s tím, že řidičák zapomněl doma. Při následném ověřování se po chvíli mladík přiznal, že mu byl řidičský průkaz odebrán za nasbírání 12 bodů a má zákaz řízení. Z důvodu podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí byla vyrozuměna Policie ČR.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...