Dobré ráno, dnes je pátek 12.8.2022
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

34 lupicPřesvědčujeme se o tom na každém kroku. Kvůli dluhům loupí i lidé, do kterých by to nikdy nikdo neřekl. To je i případ Stanislava Novotného, který dva dny po svých osmačtyřicátých narozeninách přepadl hernu na Žižkově náměstí. Nezaměstnaný muž tak chtěl po bouřlivém rozvodu vyřešit tíživou situaci svoji i svých dcer. Za loupež mu hrozilo až deset let vězení, nakonec vyvázl s podmínkou.

K přepadení herny na Žižkově náměstí došlo letos v lednu. Muž maskovaný látkovou taškou přetaženou přes hlavu vstoupil krátce před pátou hodinou ráno do herny, prudce chytil obsluhu za ruku, odvedl ji za barový pult a důrazně se dožadoval vydání peněz. Přitom jí hrozil lesklým kovovým hranolem, který vydával za pistoli. Z baru si nakonec odnesl 17,5 tisíce korun. Část z nich měl údajně dát svým dcerám.
Celý případ je ukázkovým příkladem rychlé práce policie i soudu. Díky notné dávce naivity lupiče však měli svoji roli v některých ohledech hodně usnadněnou. Stanislav Novotný totiž v době spáchání loupeže bydlel hned vedle přepadené herny v domě na Žižkově náměstí! Dalším vodítkem bylo i to, že hernu navštívil dvacet minut před samotnou krádeží. „Kupoval si cigarety a přitom se choval divně. Byl zpomalený a rozhlížel se po kamerách,” uvedla barmanka, která podezřelého muže nakonec poznala v jednom z hostů restaurace Beseda. I ta se přitom nachází přímo na Žižkově náměstí. Stanislav Novotný se k loupeži nakonec plně doznal. Učinil tak až poté, co policie na místě činu odhalila jeho pachovou stopu. Nicméně plné přiznání mu hodně pomohlo při rozhodování soudu o výši trestu. Za loupežné přepadení mu totiž hrozilo až deset let vězení. Nakonec vyvázl s třicetiměsíční podmínkou. „Kromě plného doznání ve váš prospěch svědčí i to, že jste v posledních dvaceti letech nebyl soudně trestaný,” odůvodnil soudce Petr Vrtěl.
Rozsudek je pravomocný, státní zástupce i odsouzený se na místě vzdali práva na odvolání.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...