Příjemnou noc, dnes je pátek 12.8.2022
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 simon_soudNyní osmačtyřicetiletý Jindřich Šimon z Bedihoště svého času stihl nadělat škodu za víc jak deset milionů korun. Před policií i svými věřiteli před osmi lety utekl na Slovensko. Stejně jako lidé z naší titulní stránky se od té doby pravidelně objevoval v nejrůznějších pátracích relacích. Teď už nebude. Během útěku byl za krádeže a podvody pravomocně odsouzen k devítiletému trestu. Ten mu soudce Petr Vrtěl nedávno navýšil o dalších dvacet měsíců!

Jindřich Šimon, který měl své trvalé bydliště vedené v Bedihošti, do svých čtyřiceti let kradl a podváděl ve velkém stylu. Peníze rozhazoval na všechny strany. Před osmi lety mu však už na Prostějovsku bylo pořádně horko. Pásli po něm policisté hned z pěti evropských zemí!

V roce 2004 se tedy rozhodl uprchnout na Slovensko. I v této situaci si však troufl na další podvod. Ten spočíval v tom, že svůj podíl v bytovém družstvu v domě na Wolkerově ulici v Prostějově přenechal hned několika lidem. Jednak ho za devět set tisíc prodal manželům M., jednak od Karla N. na jeho odkup převzal zálohu tři sta padesát tisíc korun. Ke cti Jindřichu Šimonovi může sloužit snad jen to, že po nátlaku Karla N. dvě stě tisíc korun přece jen ze Slovenska vrátil. I tak ho za tento trestný čin podvodu prostějovský soudce Petr Vrtěl odsoudil k dalším dvaceti měsícům vězení. Rozsudek však na místě nenabyl právní moci, Jindřich Šimon si ponechal lhůtu na odvolání. Přesto si už nyní ve věznici kroutí svůj devítiletý trest, k němuž byl pravomocně odsouzen během svého útěku.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...