Příjemnou noc, dnes je pátek 12.8.2022
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 vodniO tom, že Prostějov je zamořen drogami, v tuto chvíli nikdo nemůže pochybovat. Prostějovská kriminální policie každý týden odhalí nějakou pěstírnu marihuany, varnu pervitinu nebo zatkne prodejce těchto drog. A stejně tak se tomu stalo i minulý týden, kdy kriminálka vtrhla do domu ve Vodní ulici číslo 9 a zajistila devětatřicetiletého muže. K němu si chodili feťáci pro pervitin, jako my ostatní chodíme do obchodu pro rohlíky…

Kriminalisté muže podezřelého z prodeje pervitinu sledovali denně po dobu dvou týdnů. Dveře od jeho bytu ve Vodní ulici číslo 9 se netrhly. Během uvedené doby policisté zmonitorovali bezmála pět desítek drogově závislých lidí, kteří si od dealera kupovali „psaníčka“ s pervitinem. „Policistům Služby kriminální policie a vyšetřování se ve středu podařilo zatknout devětatřicetiletého muže. Stalo se tak díky dlouhodobému operativnímu šetření. Muž byl umístěn do policejní cely a záhy obviněn z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Hrozí mu mnohaleté vězení,“ uvedl pro Večerník exkluzivně Pavel Novák, vedoucí Územního odboru Policie ČR v Prostějově.
Policisté ve středu kromě dealera zajistili čtyři osoby, které si od něho kupovali pervitin. „V bytě obviněného muže bylo nalezeno množství „psaníček“ s pervitinem a rovněž sušená rostlinná hmota. Obojí bylo zasláno na expertízu. Zadržené osoby potvrdily, že chodily drogy nakupovat k devětatřicetiletému muži, ten ostatně při výslechu vše přiznal. Vyšetřování tohoto případu bude i nadále pokračovat, naši kriminalisté mají monitorovány všechny další osoby, které chodily do uvedeného domu drogy nakupovat,“ sdělil šéf prostějovské policie plukovník Pavel Novák a vzápětí ještě přidal poděkování veřejnosti, která svým dílem rovněž pomohla dealera drog odhalit.
Boj s drogami je v současnosti jednou z priorit prostějovské policie. „Nejsem naivní, abych si myslel, že se nám podaří odhalit všechny pěstírny či varny drog v Prostějově. Pracujeme ale poctivě na tom, abychom výrobcům a dealerům drog co nejvíce otrávili život a ochránili veřejnost před hrozbou závislosti na těchto látkách,“ uzavřel toto téma Pavel Novák.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...