Dobré ráno, dnes je sobota 10.6.2023
svátek slaví Gita,
zítra Bruno
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Soud poslal Jaroslava Smrže i Lukáše Bednaříka do basy

Hned v soudní síni se proti rozsudku odvolal Lukáš Bednařík, který společně s Jaroslavem Smržem ukradl přibližně šedesát uren na prostějovském hřbitově. Za to má jít nyní do vězení na čtyřiadvacet měsíců, jeho starší parťák a několikanásobný recidivista by si měl jít sednout na čtyři a půl roku. Přitom kromě krádeží na hřbitově se oběma mužům do výše trestu započítalo i skopání muže před prostějovským Kauflandem.
2012 16_jaroslav_smrz
2012 16Bednarik_s_maminkouProstějovský soud v úterý uplynulého týdne vynesl rozsudek nad Lukášem Bednaříkem a Jaroslavem Smržem. Oba loni v létě společně kradli urny na prostějovském hřbitově. Měděné obaly pak roztloukli a odnesli do sběrny. Po pěti návštěvách takto ze hřbitova vzali přibližně šedesát uren. Tímto způsobem získali přibližně pětašedesát kilo mědi a mosazi, za něž ve sběrně dostali celkem 7 100 korun! Přitom vnitřní obaly s popelem zemřelých poházeli po hřbitově, některé pozůstatky se našly v poli u hřbitova a přibližně v deseti případech pozůstalí přišli o své předky úplně. „Nic nestojí za to, aby člověk klesl tak hluboko jako já. Chtěl bych se všem poškozeným omluvit, nicméně z duše mi to nikdy nikdo nevymaže. Následky tohoto činu si ponesu celý život...,“ kál se při své závěrečné řeči Jaroslav Smrž.

Jelikož byli oba muži nedávno odsouzení za fyzické napadení před prostějovským Kauflandem, vynesla soudkyně Ivona Otrubová souhrnný trest. Dosud netrestaného jednadvacetiletého Lukáše Bednaříka poslala do basy na dva roky, osmatřicetiletého Jaroslava Smrže pak na čtyři a půl roku.

„Jedná se o závažný a lidsky těžko pochopitelný čin. V případě Jaroslava Smrže bylo jedinou polehčující okolností jeho plné doznání, u Lukáše Bednaříka především to, že dosud nebyl trestán,“ odůvodnila výši trestu soudkyně. Jednadvacetiletý Lukáš Bednařík byl tímto verdiktem očividně zaskočen. Zřejmě očekával, že od soudu unikne pouze s podmínkou. Přímo v soudní síni se odvolal. „Je to dlouho...,“ vysvětlil důvody, proč se mu dvouletá výše trestu zdá přehnaná. Jaroslav Smrž si stejně jako státní zástupce ponechal lhůtu pro možnost odvolání.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...