Příjemnou noc, dnes je pondělí 3.10.2022
svátek slaví Bohumil,
zítra František
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

31 rvackaKvůli dvěma stovkám, pro něž sedmadvacetiletý rabiját napadl svého dlužníka, mu teď hrozí až deset let vězení za loupež. Věřitel se totiž dlužných peněz domáhal na Západní ulici násilím, navíc pak dvaadvacetiletému mladíkovi ukradl jízdní kolo. Tedy lépe řečeno, vzal si ho do zástavy…

„V pondělí ve večerních hodinách přistoupil sedmadvacetiletý muž na ulici Západní v Prostějově k o pět let mladšímu poškozenému, po kterém chtěl vrátit dluh ve výši 200 korun. Vše bylo v pořádku až do té doby, než mladíka chytil pod krkem, přitom mu roztrhl košili a vyhrožoval mu újmou na zdraví, pokud mu nedá peníze,“ sdělila Miluše Zajícová, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově. Spor o dvě stovky však pokračoval dál, věřitel se nenechal odbýt. „Napadený mu řekl, že mu je dá, ale nyní je nemá u sebe. Útočník se ho pokusil dvakrát udeřit do obličeje, což mladík vykryl. Pak odešel k jízdnímu kolu, na kterém poškozený přijel a sdělil mu, že si ho bere a to až do doby, než mu vrátí dluh. O kolo se pak oba přetahovali. Mladší z nich pak ustoupil a kolo pustil, protože se obával o své zdraví. Podezřelý i s bicyklem z místa odešel, poškozený mladík neutrpěl žádnou újmu na zdraví. Přesto policisté celý případ prověřují pro trestný čin loupeže,“ uvedla Miluše Zajícová.

Kvůli rvačce pro dvě stokoruny dluhu nyní sedmadvacetiletému muži z Prostějova hrozí za loupežné přepadení až deset let kriminálu. 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...