Příjemnou noc, dnes je pondělí 3.10.2022
svátek slaví Bohumil,
zítra František
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

30 barNějak se nám v Prostějově loupeže v barech nebezpečně množí. Po přepadení barmanky v Plumlovské ulici vyšetřuje kriminální policie v krátké době druhý podobný případ. A z jejího popisu vyplývá, že mnohem brutálnější. Maskovaný chlápek s pistolí v ruce vyhrožoval dvacetileté barmance z herny v Západní ulicí smrtí. Uzamknul ji na záchodě, sebral peníze a utekl!

„V pondělí těsně před zavírací dobou, tedy v sedm hodin ráno, vstoupil do herny - baru v Prostějově na ulici Západní neznámý pachatel, který v ruce držel krátkou střelnou zbraň. Po dvacetileté barmance požadoval vydání finanční hotovosti a mladou ženu pak pod pohrůžkou zabití uzavřel na toaletě s tím, že nesmí vycházet. Z herny odešel s předběžně zjištěnou částkou 39 tisíc korun,“ popsala nám loupež Miluše Zajícová, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově.
Asi o hodinu později našel vyděšenou mladou dívku na WC majitel baru, který vše také oznámil na policii. „Při loupeži ke zranění osob naštěstí nedošlo. Podle vyjádření obsluhy se jednalo o muže ve věku od 35 do 40 let, měl střední, asi 165 centimetrů vysokou postavu a byl oblečený do modrých riflí a světlé bundy. Na hlavě měl kuklu a na ní kšiltovku. Mluvil plynně česky bez přízvuku. Jak posléze bylo zjištěno, muž přišel do baru od Plumlovské ulice,“ dodala Miluše Zajícová.
Majitele baru se nám bohužel nepodařilo zkontaktovat. Z jiných zdrojů jsme se však dozvěděli, že mladá barmanka je psychicky na dně. „Měla tady ráno ještě pár hostů, ti však asi o půl sedmé odešli. Těsně před sedmou, kdy se chystala zavírat, však přišel ten chlápek v kukle. Měl hrozně tenké nohy, ale na sobě měl několik vrstev oblečení, takže to budilo dojem, že je tlustý,“ sdělil nám náš zdroj, který si nepřál být jmenován.

Policie žádá občany o pomoc při pátrání po pachateli této závažné násilné trestné činnosti, kteří by mohli poskytnout jakékoliv informace k osobě pachatele, případně si v inkriminovanou dobu na uvedeném místě všimli něčeho neobvyklého, aby tyto poznatky předali policistům na telefonním čísle 974 781 336 nebo na lince 158, případně na kterékoliv policejní služebně.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...