Dobrý podvečer, dnes je pátek 3.12.2021
svátek slaví Svatoslav,
zítra Barbora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Takový případ snad zdejší policie ještě neřešila. Do velkého problému se dostala šestašedesátiletá seniorka z malé vísky na Konicku. Ta žije v domácnosti s vnučkou, kterou jí soud svěřil do péče. Ovšem podmínku, že jednou za měsíc se sedmileté děvčátko musí potkat s matkou, babička během letních prázdnin úplně ignorovala. A za to může jít i do vězení!

 

Policisté z Konice mají nyní na stole k řešení nebývalý případ. „Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázaní podezírají koničtí policisté šestašedesátiletou ženu z obce na Konicku. Žena má rozhodnutím Okresního soudu v Blansku do péče svěřenou svou sedmiletou vnučku. V rámci rozsudku byl také upraven styk dívky s její matkou. K tomu má docházet pod dohledem sociálního pracovníka každou první středu v měsíci na přesně stanoveném místě. Uvedeného činu se podezřelá měla dopustit tím, že na červnovou a srpnovou schůzku dívku úmyslně nepřivedla a učinila tak přesto, že za stejné jednání v minulosti byla soudem již dříve potrestána uložením pokuty,“ popsal ojedinělý případ František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.
Babička si ani zřejmě neuvědomila, že když bránila setkání své vnučky s její vlastní matkou, hrozí jí za to i kriminál! „V případě prokázání viny a odsouzení podezřelé ženě za uvedený skutek hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ potvrdil Kořínek.

 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...