Dobré dopoledne, dnes je středa 1.12.2021
svátek slaví Iva,
zítra Blanka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Rekordmanem policejní dopravní razie z neděle 19. července a následně i v pondělí 20. července byl třicetiletý cyklista, ke kterému byli policisté přivoláni v pondělí hodinu a půl po půlnoci do ulice Za Olomouckou v Prostějově. Podle oznamovatele byl muž tak silně opilý, že stěží zvládal koordinovat své pohyby, a dokonce měl havarovat a upadnout na obličej.

Po příjezdu na místo policisté muže poznali podle špatně koordinovaného chování a oteklé levé tváře. Přestože policisté muže řídit neviděli, ten se jim k tomu sám přiznal. Provedenými dechovými zkouškami u něj změřili hodnoty 2,56 a 2,59 promile alkoholu v dechu. Během jednání s policisty muž neustále opakoval, že „musí dojet do Vrbátek“. Postupně začal hlídku urážet a častovat vulgárními výrazy. Protože byla důvodná obava o jeho život a zdraví, byl muž zajištěn a po lékařské prohlídce k vystřízlivění eskortován do protialkoholní záchytné stanice.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...