Příjemnou noc, dnes je úterý 23.7.2024
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Kde vzít na drogy? Osmatřicetiletý Prostějovan si věděl rady. Od svých kompliců kupoval kradená kola, která buď přímo měnil za pervitin, nebo je dále přeprodával za zlomek hodnoty a získané peníze použil na nákup drog. Policisté jej viní z pěti takových transakcí.


„Z přečinu legalizace výnosů z trestné činnosti a přečinu krádeže ve formě podílnictví viní prostějovští kriminalisté osmatřicetiletého muže z Prostějova. Obviněný se protiprávního jednání měl dopustit nejméně v pěti případech v období od začátku minulého roku do ledna roku letošního tím, že od svých známých zakoupil pět jízdních kol, přestože věděl, že tato byla krátce předtím odcizena jejich majitelům. V jednom případě ke krádeži svého známého sám ponoukal a během ní hlídal jeho kolo, na kterém na místo přijeli,“ potvrdil zvláštní případ „podnikání“ František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Jak šly události dál? „Kola v celkové hodnotě vyčíslené na více než padesát tisíc korun poté dále prodával za zlomek jejich hodnoty, či směňoval za pervitin,“ šokoval mluvčí a dodal, že obviněný muž se k uvedeným pěti skutkům pod tíhou důkazů přiznal. „V případě odsouzení mu za toto jednání hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ konstatoval František Kořínek s tím, že jeho „dodavatelé“ kol jsou v současnosti stíháni za přečin krádeže. Za ten jim v případě odsouzení hrozí trest ve stejné výši.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...