Příjemnou noc, dnes je úterý 23.7.2024
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po delší době klidu opět udeřili poblíž Městského hřbitova v Prostějově vykradači aut. Policie pátrá po pachateli, který vykradl Fiat zaparkovaný za hřbitovní zdí. Starší pachatelka zloději výrazně pomohla tím, že na sedadle nechala viditelně položenou kabelku. Pokud se vyšetřovatelům podaří zjistit pachatele, hrozí mu až osm let vězení, protože kradl v době nouzového stavu!

 

V neděli 3. května po desáté hodině se dosud nezjištěný pachatel vloupal do osobního automobilu Fiat Punto zaparkovaného za hřbitovem v Lidické ulici v Prostějově. K poškození a vykradení vozidla přispěla svou neopatrností osmašedesátiletá žena, která na zadním sedadle ponechala viditelně umístěnou dámskou kabelku. „Té se pachatel zmocnil po rozbití skleněné výplně okna a způsobil tak škodu vyčíslenou na dva tisíce korun. Když už se do Fiatu vloupal, tak ho zběžně prohledal a nalezl i peněženku pětačtyřicetileté majitelky vozidla, načež také této peněženky s osobními doklady, platební kartou a finanční hotovostí se zmocnil. Celková výše způsobené škody se tak vyšplhala až k bezmála sedmi tisícům korun na odcizených věcech. Na další dva tisíce korun pak majitelka vyčíslila škodu způsobenou poškozením vozidla,“ vypočítal František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostěov.
Policisté věc šetří pro podezření ze zločinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. „Za což pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na dva roky až osm let,“ doplnil ještě mluvčí prostějovských strážců zákona s tím, že s ohledem na spáchání trestného činu v době nouzového stavu pachateli hrozí právě výše zmíněný mnohem vyšší trest, než za běžných okolností.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...