Příjemnou noc, dnes je neděle 3.7.2022
svátek slaví Radomír,
zítra Prokop
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

20 barakSpolupráce mezi občany a strážníky městské policie se stále více prohlubuje, lidé navíc v poslední době přestávají být nevšímaví k tomu, co nepěkného se děje kolem nich. Příkladem toho je případ z minulého týdne, kdy pár minut po telefonickém oznámení strážníci dohonili ve Svatoplukově ulici zloděje.

Městští policisté tak v krátkém časovém úseku opět zadrželi lupiče. „Byl to rychlý a profesionální zákrok hlídky, a to rovněž díky včasnému oznámení občana, kterému nebylo lhostejné ničení cizího majetku. Onen výtržník předminulou sobotu hodinu po půlnoci strhával z domu ve Svatoplukově ulici měděné parapety. Strážníci vyjížděli k této události právě na základě telefonického oznámení na linku 156. Mladíka zastihli v uvedené lokalitě. Ten na výzvu k zastavení nemínil reagovat, svůj lup odhodil a začal zběsile utíkat směrem k Trávnické ulici. Únik se mu ale nezdařil, hlídkou strážníků byl dostižen a skončil v poutech. Po návratu do míst, kde došlo k činu, byly zjištěny tři z části utržené měděné parapety a dva zcela,“ popsala událost Jana Adámková, tisková mluvčí Městské policie v Prostějově.

Mladistvý zloděj svým jednáním způsobil škodu zřejmě vyšší jak pět tisíc korun, tudíž jeho řádění ve Svatoplukově ulici si převzala Policie ČR. „Navíc při ověření jeho totožnosti vyšlo najevo, že jde o osobu v celostátním pátrání.

O události byla vyrozuměna právě Policie ČR, aby strážníci po dohodě s policisty hledaného výtečníka převezli na služebnu k dalším úkonům,“ dodala Jana Adámková.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...