Dobré ráno, dnes je neděle 3.7.2022
svátek slaví Radomír,
zítra Prokop
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

18 ustrnulPamatujete? Během loňských prázdnin řádil v Prostějově jako černá ruka. Jiří Ustrnul okradl celkem osmnáct žen a způsobil škodu přes sedmdesát tisíc korun. V drtivé většině případů strhával přímo na ulici starším dámám z krku zlaté řetízky, kdy k těmto zlodějnám používal jízdní kolo. Soud mu letos v únoru napařil třicet měsíců natvrdo. Během procesu nebyl ve vazbě a také po rozsudku trestuhodně nezamířil hned do kriminálu! A to se vymstilo…

„Přestože drogově závislý a nikde nepracující Jiří Ustrnul sliboval policii i soudkyni, že už v životě se ničeho podobného nedopustí, lhal, jako když Rudé právo tiskne. Předminulý týden totiž v Prostějově udeřil znovu.

„V pátek šestadvacátého dubna kolem čtvrté hodiny odpoledne byla na jedné z ulic v Prostějově okradena třiaosmdesátiletá seniorka. Když odpočívala na jedné z laviček, objevil se znenadání neznámý mladík. Přisedl si k ní, dal se s ní do řeči, choval se slušně. V okamžiku, kdy to paní vůbec nečekala, jí beze slova strhl z krku řetízek a utekl s ním pryč. Během krádeže paní neutrpěla žádné zranění, zato přišla o řetízek za dva a půl tisíce korun,“ popsala Večerníku inkriminovaný čin Irena Urbánková, tisková mluvčí policie Olomouckého kraje.

Tentokrát byl však prostějovskými kriminalisty bleskurychle dopaden. „Operativním šetřením se podařilo pachatele vypátrat. Je jím čtyřiadvacetiletý muž z Prostějovska, který už není pro kriminalisty není osobou neznámou. Již v minulosti se dopouštěl obdobné trestné činnosti na starších osobách. Hned v pondělí byl proto zadržen a umístěn do policejní cely. Ještě téhož dne si vyslechl sdělení obvinění ze spáchání přečinu krádež, za který mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ prozradila dále Irena Urbánková. 

Tentokrát ani soudkyně prostějovského soudu nezaváhala a mladého Jiřího Ustrnula poslala šupem do vazební věznice, kde si počká na další soud. Jenom dodejme, že už nyní má na triku třicet měsíců v kriminále.

Jiří Ustrnul je přitom navzdory svému nízkému věku už ostříleným kriminálníkem. Před více jak čtyřmi lety byl propuštěn z vězení. Přesto se dopustil dalšího trestného činu, za který dostal veřejně prospěšné práce. Ty však už odpracovat nemusí, i na něj se totiž vztahovala novoroční amnestie prezidenta republiky. Nicméně v případě trestu za okrádání seniorek Ustrnulovi už ani Václav Klaus nepomohl!

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...