Příjemnou noc, dnes je středa 19.1.2022
svátek slaví Doubravka,
zítra Ilona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
podvod nemcicePolicisté z Obvodního oddělení v Němčicích nad Hanou mají v těchto dnech napilno, šetří případ podvodu. Za svou drzost bude pykat sedmadvacetiletý muž z Olomouce, který si chtěl přilepšit pár tisícovkama. Přitom použil jednoduché lsti, jak přijít k finančnímu obnosu.

Ne vždy přitom musí jít o převratné sumy, kvůli kterým se pachatel odhodlá k porušení zákona. „Koncem září loňského roku uzavřel tento muž prostřednictvím obchodního zástupce s úvěrovou společností smlouvu o půjčce na finanční částku 16 tisíc. Při uzavření smlouvy o půjčce v zákaznické kartě však uvedl nepravdivé údaje o svém zaměstnání a finanční informace o měsíčním příjmu. Při podpisu a schválení uvedené smlouvy na místě převzal finanční částku 16 tisíc, z této částky předal obchodnímu zástupci zálohu na splátky ve výši 2 tisíc, ale dále již v dohodnutých termínech splátek svůj závazek nehradil. Způsobil tak škodu 14 tisíc,“ informovala policejní tisková mluvčí Eva Čeplová. Byly důvodem jeho konání finanční problémy, které potřeboval rychle vyřešit nebo jen hloupost a nepromyšlenost svého činu? „Vzhledem k výši škody je také pravděpodobné, že to mohl být jen pokus o případně další a větší pozdější podvod. Bohužel pro něj klec spadla, jmenovanému bylo v těchto dnech sděleno podezření z přečinu podvod  a ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení,“ doplnila Čeplová.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...