Dobré ráno, dnes je neděle 3.7.2022
svátek slaví Radomír,
zítra Prokop
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

sekeraNení to poprvé, co osmadvacetiletý násilník byl policií vykázán z rodinného domu v obci na Prostějovsku. Jenomže to vůbec nepomáhá. O uplynulém víkendu se zase opil a svému otci i bratrovi vyhrožoval zabitím!

„V neděli v dopoledních, ale i v odpoledních hodinách napadl v jedné obci na Prostějovsku osmadvacetiletý muž svého pětašedesátiletého otce a dvacetiletého bratra. Nejdříve je oba dva slovně urážel, nakonec jim oběma, se sekerou v ruce, vyhrožoval zabitím a rozbitím zařízení domu. Napadení z obavy o život všechno oznámili na policii,“ sdělila Irena Urbánková, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově.

Muži zákona během šetření zjistili, že agresor se takového jednání nedopustil poprvé. „Již v minulosti, obzvláště pod vlivem alkoholu, napadal své příbuzné. I při sobotním incidentu zřejmě sehrál roli alkohol. Policisté mu naměřili 2,41 promile. Využili pak svého zákonného oprávnění a násilnou osobu na dobu deseti dnů vykázali ze společného obydlí a bezprostředního prostoru ve vzdálenosti sta metrů od obytného domu,“ popsala následná opatření ze strany policie její tisková mluvčí Irena Urbánková.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...