Dobré ráno, dnes je neděle 3.7.2022
svátek slaví Radomír,
zítra Prokop
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

17 kabelkaCelkem sedmkrát se chtěl obohatit čtyřiadvacetiletý muž z Prostějova, který se v období od druhé poloviny března do 20. dubna letošního roku, na teritoriu města Prostějova, dopustil trestného činu krádeže.

„V pěti případech ukradl pěti poškozeným ženám kabelky a tašky z košíků jízdních kol. K těmto krádežím došlo na ulici Brněnská (březen), Palackého, Hybešova, Vrahovická a Jihoslovanská (poslední dva zmiňované případy se staly v průběhu minulého týdne). V jednom případě okradl ženu, které z ramene strhl kabelku s věcmi a v jednom případě se pokusil vloupat do jedné z čerpacích stanic v Prostějově. Rozbil výlohu, ale byl vyrušen a utekl,“ informovala o případu tisková mluvčí policie Olomouckého kraje por. Mgr. Irena Urbánková.

Celková škoda, kterou svým jednáním napáchal, byla vyčíslena na 19 tisíc korun. Na základě operativního šetření a ve spolupráci s policisty obvodního oddělení Prostějov 1 se podařilo pachatele vypátrat. Včera si vyslechl sdělení obvinění z uvedených trestných činů, za které mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...