Dobré ráno, dnes je neděle 3.7.2022
svátek slaví Radomír,
zítra Prokop
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V neděli 21. dubna došlo k loupežnému přepadení jednoho z barů na ulici Plumlovské v Prostějově. „Kolem čtvrt na dvě odpoledne vstoupil do baru maskovaný muž. Na obsluhu baru namířil střelnou zbraň a se slovy „Naval prachy“ ji přinutil k vydání číšnického fleku. Žena mu z obavy o život číšnický flek i s penězi vydala. Neznámý pachatel i s lupem odešel neznámo kam.

Škoda byla vyčíslena na 12 tisíc korun. Během loupežného přepadení nebyl nikdo zraněn. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání zločinu loupež, za který pachateli, v případě jeho dopadení, hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi,” popsala policejní tisková mluvčí Irena Urbánková.

Podle popisu se mělo jednat o muže ve věku kolem 30 let, vysokého kolem 180 cm, normální postavy, bílé pleti. Přes obličej byl maskovaný dámskou punčochou tmavé barvy. Na hlavě měl tmavou čepici, mohlo se jednat i o kšiltovku. Oči měl výrazně tmavě hnědé až černé. Na sobě měl oblečené vojenské kalhoty, tzv. „maskáče“, tmavou bundu do pasu. Ruce měl zahaleny nějakou tmavou látkou. Hovořil plynule česky, bez přízvuku.

„Policie ČR se obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po pachateli loupeže. Jakékoliv informace, které by vedly k objasnění případu, mohou případní svědci, sdělit na bezplatnou telefonní linku 158 nebo na kteroukoliv policejní služebnu. Děkujeme za spolupráci,” uvedla Urbánková.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...