Dobré ráno, dnes je neděle 3.7.2022
svátek slaví Radomír,
zítra Prokop
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

15 policieProstějovští policisté se v pondělí 8. dubna večer v Olomoucké ulici setkali s obrovskou agresivitou opilce, který už předtím napadl jiného muže. Neurvalec mužům zákona vyhrožoval zabitím a jednoho z nich později i zranil. Teď mu za to hrozí čtyři roky basy!

„Policisté okamžitě oba muže vyzvali, aby od svého jednání upustili. Jeden z nich však začal policistům velmi vulgárně nadávat, vyhrožoval jim zabitím a jednoho z nich chtěl pěstí napadnout. Policisté použili donucovací prostředky, muže zpacifikovali,“ informovala Večerník o zásahu z kraje minulého týdne Irena Urbánková, tisková mluvčí policie Olomouckého kraje.

Muži zákona na služebně zjistili, že se jedná o devětatřicetiletého muže z Prostějova. „Agresivní útočník však v napadání policistů pokračoval jak v policejním vozidle, tak i na služebně. Byla u něj provedena dechová zkouška, která byla pozitivní, a policisté mu naměřili 2,3 promile alkoholu v dechu. Na základě lékařského vyšetření byl umístěn do protialkoholní záchytné stanice v Olomouci. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na čtyři léta,“ doplnila zprávu Urbánková s tím, že jeden za zakročujících policistů utrpěl zranění, které si vyžádalo jednorázové ošetření.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...