Dobré ráno, dnes je neděle 3.7.2022
svátek slaví Radomír,
zítra Prokop
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Záchytka na roztrhání

Za první čtvrtletí roku 2013 došlo k nárůstu převozů podnapilých osob na záchytnou stanici. Za poslední čtyři roky doprovodili prostějovští strážníci letos nejvíce občanů do zdravotnického zařízení v Olomouci. Pro srovnání, v roce 2010 bylo na záchytku převezeno devět osob, v roce 2011 deset osob, v roce 2012 osmnáct osob a za první tři měsíce letošního roku již dvacet osob! Rekordmanem se stal v lednu dvaatřicetiletý muž, který nadýchal 3,91 promile. Z uvedených dvaceti občanů se jednalo převážně o bezdomovce, kteří nebyli schopni pro svůj stav samostatného pohybu. Ve dvou případech skončili na záchytné stanici pánové nejen pro svoji opilost, ale i pro agresivní chování. Například dvaadvacetiletý vandal ničící venkovní zařízení a jednatřicetiletý narkoman napadající kolemjdoucí.

Byl řešen pětkrát!

Hlídka se v průběhu velikonočního pondělí setkala s jednačtyřicetiletým mužem bez domova celkem pětkrát. Před třetí hodinou odpoledne byla osoba spatřena občanem, jak stojí u zaparkovaného vozu a pokouší se rozbít boční okno u řidiče. Při příjezdu hlídky zmíněný držel kliku a silou se snažil dveře otevřít. Tvrdil, že zkouší, zda je vůz uzamčen. U automobilu bylo zjištěno ulomené zrcátko. Toto měl dotyčný ve svém batohu. Po šestnácté hodině třikrát strážníci vyjížděli k této osobě a to vždy z důvodu „ustlání si“ na zemi, například na cyklostezce u obchodního domu v Plumlovské ulici, poté na jednom z parkovišť na Sídlišti Svobody a do třetice v ulici Pod Záhořím. Před třiadvacátou hodinou jeho trasa končila v Azylovém centru. Zde ovšem nemohl být pro svůj podnapilý stav umístěn, což nechtěl akceptovat a domáhal se vstupu. Personálem mu byla doporučena procházka k vystřízlivění. Před půlnocí již byl v centru ubytován.

Dílo nedokonal

Ve středu v ranních hodinách vyjížděla hlídka na telefonické oznámení o muži, který řeže pilkou ocelový sloupek u bývalého fotbalového hřiště v blízkosti Sportovní ulice. Strážníci při kontrole zmíněné lokality nalezli stopy od bot a od vozíku. Nato se společně se svědkem události vydali po těchto stopách. V ulici Pod Kosířem podezřelého muže nalezli. Opodál pod keřem byl objeven i dvoukolák s pilkou na železo. Z důvodu způsobené škody do pěti tisíc korun byla věc postoupena správnímu orgánu, kde dvaapadesátiletému občanovi hrozí pokuta do výše 15 tisíc korun.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...