Dobré ráno, dnes je neděle 3.7.2022
svátek slaví Radomír,
zítra Prokop
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

13 narkomanKdyž se chce, tak to jde! Lidé z Prostějova ukázali, že kdo má skutečný zájem dopadnout uprchlého trestance, tomu se to může podařit. A nemusí se přitom spoléhat pouze na práci policie. Poté, co jim na podzim loňského roku ukradl auto, pustili se lidé kolem Davida P. z Prostějova do pátrání po Radimu Delongovi. Přitom severomoravští policisté po šestačtyřicetiletém narkomanovi z Havířova neúspěšně pátrali již od začátku minulého roku. Prostějovanům se vedlo lépe a nakonec Delonga kriminalistům předali přímo na stříbrném podnose...

Už začátkem roku 2012 měl do vězení nastoupit havířovský narkoman Radim Delong. Ostravský okresní soud ho odsoudil za podvod, Delong se však začal skrývat. Toužil po něm i karvinský státní zástupce, který ho podezříval z výroby drog. Radim Delong je totiž nejen v Havířově známou firmou!

V minulosti vlastnil rozsáhlý majetek, který získal v restituci, a byl považován za vlivného podnikatele. I po svém pádu se ve městě stále objevoval. Navzdory tomu ho místní policisté stále nebyli schopni dopadnout. Vypátrat Delonga se podařilo až civilistům z Prostějova. „Radim Delong se nám ozval na inzerát, ve kterém jsme nabízeli pronájem auta. Představil se jako Michael Outrata a při předání vozu nám předložil občanku znějící na toto jméno. Auto měl vrátit koncem října, už se nám však nikdy neozval. Vůz jsme dosud neviděli, vznikla nám tím škoda dvěstědvacetpět tisíc korun,“ láteřil vlastník auta David P.

Jak se Prostějované k narkomanovi, který už od začátku roku měl sedět v base, nakonec dostali? „Jediným vodítkem pro nás byla jeho asistentka, se kterou Delong auto přebíral. Zkontaktovali jsme ji v Havířově, kde nám přiznala, že se jednalo o podvod a prozradila nám Delongovo skutečné jméno. Bylo to štěstí, bez ní bychom o vůz nenávratně přišli,“ popsal muž. Přestože po Delongovi bylo již téměř rok vyhlášeno celostátní pátrání, policisté z Havířova byli bezradní... „Obešli jsme si bary, barmankám rozdali fotografie a za informace vedoucí k dopadení nabídli odměnu. Netrvalo dlouho a jedna ze servírek nám zavolala, že Delong sedí u ní v podniku,“ prozradil jednoduchou strategii Lubomír Š. z Klenovic na Hané. Dále už stačilo zavolat na policii a ta nemohla jinak než si Delonga v baru vyzvednout. „Vím minimálně o jednom z havířovských policistů, který dobře věděl, co Delong dělá, a přesto to neřešil. V Havířově je spousta věcí, které tamní policisté musí vidět a přesto je jaksi nevidí. Už jsem v této věci podal podnět Generální inspekci bezpečnostních sborů,“ dodal Lubomír Š.

Navzdory velké iniciativě není vůbec jisté, že se ukradené auto do Prostějova někdy vrátí. „Pokud máme informace, předal ho Delong nějakému Ukrajinci, kterému říkal Ruslan. Náhradu vzniklé škody po něm ovšem požadujeme,“ dodal rozlíceně majitel ukradeného vozu. Zda se jí někdy dočkají, to je ve hvězdách. Úterního hlavního líčení, které se konalo u prostějovského okresního soudu, se Delong na vlastní žádost nezúčastnil.

V souvislosti s předchozím odsouzením však už sedí v base. Zda se z člověka bez trvalého bydliště, který se svého času řadil k havířovské smetánce, někdy podaří dostat peníze, však zůstává otázkou.

Rozsudek dosud nepadl, jednání totiž bylo odročeno...

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...