Dobré ráno, dnes je neděle 3.7.2022
svátek slaví Radomír,
zítra Prokop
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

12 seniorkaŠlo o třiaosmdesátiletou stařenku, přesto nad případem zůstává rozum stát. Jak někdo může být tak naivní a naletět tak okatě podvodnici? A přesně toto se stalo v úterý okolo poledne v Prostějově. Seniorka uvěřila cikánce, že jí jde vrátit peníze za plyn a pustila ji do bytu...

Smyšlená finta s přeplatkem opět zabrala. Tentokrát se její obětí stala téměř třiaosmdesátiletá žena z Prostějova. „V úterý devatenáctého března krátce po poledni ji v jednom z bytů v Krokově ulici pod smyšlenou záminkou vrácení přeplatku za plyn kontaktovala neznámá žena. Lstí se vloudila do jejího bytu a v nestřeženém okamžiku pak v jednom z pokojů ukradla jedenáct tisíc korun,“ popsala nám pro mnohé jen těžko uvěřitelný případ Irena Urbánková, tisková mluvčí policie Olomouckého kraje.

Policie následně zveřejnila podrobný popis pachatelky a žádá veřejnost o pomoc. „Podle popisu se mělo jednat o ženu ve věku kolem pětadvacet až třicet let, snědší pleti, silnější postavy, vysoké asi 155 až 160 centimetrů. Měla černé oči a na sobě oblečenou tmavší zimní bundu, tmavé úzké kalhoty a vysoké černé kozačky po kolena. Mluvila místním přízvukem,“ uvedla Irena Urbánková. 

Policisté případ vyšetřují pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody. „Pokud se policistům podaří pachatelku dopadnout, hrozí jí až tříletý pobyt za mřížemi,“ dodala mluvčí.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...