Dobré ráno, dnes je neděle 3.7.2022
svátek slaví Radomír,
zítra Prokop
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

12 u_klokanaKoncem října loňského roku objevili celníci s policisty v hospodě U Klokana ve Wolkerově ulici zbytky jedovatého metanolu v lahvích od Tuzemáku. Majitelé hospody Richard Ozanič s Michalem Burgetem tehdy v exkluzivním rozhovoru pro Večerník potvrdili, že jedovatý alkohol zakoupili od prodejce v okolkovaných šestilitrových kanystrech a rozlévali ho do menších lahví.

Z „frťanů“ Tuzemáku se pak U Klokana otrávili dva muži, kteří skončili v nemocnici. Naštěstí po dvou týdnech hospitalizace je lékaři zachránili. Co se od té doby změnilo? Je to k neuvěření, ale vlastně vůbec nic. Snad jen to, že Richard Ozanič se s hospodou U Klokana rozloučil. „Za jeho odchodem nehledejte žádnou spojitost s metanolovou kauzou. Ríša se prostě rozhodl i s ohledem na svůj zdravotní stav ukončit hostinskou činnost,“ svěřil se minulý pátek Večerníku Michal Burget, nyní už jediný majitel zmíněné hospody. „Co se týká vyšetřování tohoto případu, stále platí, že jsme oba obviněni z trestného činu ohrožování zdraví závadnými potravinami a předměty. To je ale všechno, co k tomu mohu říct, víc nevím. Jenom to, co jste psali ve Večerníku v polovině ledna, že policie chce do konce února případ uzavřít. Jenomže od konce loňského roku s námi nikdo nekomunikuje, policie, státní zastupitelství ani soud,“ řekl Michal Burget. 

Podle policie metanolový případ z Prostějova skutečně dosud není uzavřen. „Probíhá stále vyšetřování,“ potvrdila Irena Urbánková, tisková mluvčí policie Olomouckého kraje. Dvěma prostějovským hospodským za uvedený trestný čin hrozí až dva roky vězení.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...