Příjemnou noc, dnes je neděle 3.7.2022
svátek slaví Radomír,
zítra Prokop
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

09 melkaTo se ho skoro ani nevyplatilo zatýkat, deportovat až z Los Angeles a vůbec zavírat za mříže! Jaroslav Melka alias „Cundr“ či „Meloun“, který byl přesně před rokem zatčen v USA a následně vrácen zpět do vlasti, je znovu na svobodě! I jemu tak zřejmě pomohla Klausova tolik kritizovaná amnestie. Přestože měl na svědomí řadu „leváren“, do vězení putoval pouze kvůli finančnímu podvodu. A nedávno byl podmíněně propuštěn. Jak však dosud vypovídají hlasy z podsvětí, své četné dluhy hned tak vrátit nehodlá. Splní tedy alespoň ne tak dávný slib, že poskytne Večerníku exkluzivní rozhovor?

Prostějovan Jaroslav Melka prchl za moře v roce 1996, když řadu let předtím páchal na našem území trestnou činnost. V USA jej loni v březnu američtí „lovci lebek“ zatkli a koncem července tak putoval zpět do České republiky. Ještě neuvěřitelnější než to, že se ho po téměř dvaceti letech podařilo zatknout, je fakt, že už po pár měsících je Melka opět na svobodě! „Jaroslav Melka byl podmíněně propuštěný z výkonu trestu. Do délky trestu se mu započítala i doba, kterou strávil v americké vazbě,“ potvrdil Večerníku rychle se šířející zvěsti Vladimír Váňa, předseda prostějovského soudu. Právě on Jaroslava Melku už před téměř dvaceti lety odsoudil k nepodmíněnému trestu. 

Přestože toho měl na svědomí nepochybně více, Melka byl odsouzen za jediný trestný čin, kdy vybral čtyři sta tisíc od Zbyňka D. z Prostějova, za které mu slíbil sehnat auto. Vůz však nikdy nedodal a peníze nevrátil. Místo toho, jak už bylo zmíněno, frnkl za velkou louži. Za to pak byl v nepřítomnosti odsouzen k ročnímu  trestu odnětí svobody. Škodu se však musí snažit uhradit, jinak mu hrozí, že se opět vrátí do vězení.

„Jestli mě Melka kontaktoval, aby mi vrátil peníze, co mi dluží? To si ze mě děláte legraci...,“ nevěřil svým uším Zbyněk D. z Prostějova, kterému tak „Cundr“ finanční prostředky stále dluží. Přitom právě kvůli tomuto dluhu Melka putoval do vězení...

Někdejší provozovatel pneuservisu Zbyněk D. se s Melkou seznámil v době, kdy „Cundr“ v Krátké ulici vlastnil opravnu aut. Zbyněk D. mu dal čtyři sta tisíc korun, za které podle smlouvy měl dostat auto. To však nikdy neviděl, stejně jako své peníze. „Docela by mě zajímalo, kde Melka teď je. Pokusím se to zjistit,“ reagoval na informace o svém dávném dlužníkovi Zbyněk D. A není sám. I Prostějovskému Večerníku Jaroslav Melka ještě z ruzyňské vazební věznice přislíbil, že hned po svém propuštění nám poskytne exkluzivní interview. Tento svůj slib však zatím nedodržel.

V Prostějově přitom stále žije jeho maminka, je tedy velmi pravděpodobné, že se tu už po svém propuštění minimálně objevil, případně zde začal znovu žít!

Stejně jako Jaroslava Melku je možné v prostějovských ulicích čas od času potkat někdejšího obchodníka s LTO Jiřího Večeře. Ten si už odseděl dvanáctiletý trest za zprostředkování vraždy obchodníka s lehkými topnými oleji Lubomíra Holého a přípravu vraždy novináře Stanislava Čecha. Nedávno byl propuštěn na svobodu, v současnosti však stále čeká na rozhodnutí Vrchního soudu v Olomouci, který se bude zabývat odvoláním státní zástupkyně v další obžalobě. V tomto případě Večeřovi hrozí dalších téměř dvacet let vězení. „Veřejné zasedání ve věci Jiřího Večeře je plánováno na druhou polovinu měsíce března,“ informoval Petr Angyalossy, tiskový mluvčí Vrchního soudu v Olomouci.

Viděli jste JAROSLAVA MELKU?

Víte, kde se pohybuje a co právě dělá? Máte s ním nebo s jinými lidmi, kteří sklouzli na šikmou plochu osobní zkušenost? Napište do redakce PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku e-mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., případně poštou na adresu: Olomoucká 10, Prostějov a podělte se s našimi čtenáři o své zážitky!

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...